Bardzo ograniczona prędkość na Adapterze Wi-Fi USB

W zarządzaniu sieciami z kafelkowych ustawień (Windows 8 i nowszy) albo np. WirelessKeyView.

http://www.nirsoft.net/utils/wireless_key.html#DownloadLinks
http://www.nirsoft.net/utils/trans/wirelesskeyview_polish.zip - spolszczenie, umieszczasz w tym samym folderze co wypakowana aplikacja.

W drugiej kolumnie powinien być poziom zabezpieczeń dla zapamiętanej sieci (WEP / WPA / WPA2 itd.).


Część informacji może pokaże WifiInfoView:

https://www.nirsoft.net/utils/wifi_information_view.html#DownloadLinks
https://www.nirsoft.net/utils/trans/wifiinfoview_polish.zip - spolszczenie, umieszczasz w tym samym folderze co wypakowana aplikacja.

Poziom zabezpieczeń powinien być gdzieś w połowie tabeli.

Hej,

W sumie można posłużyć się narzędziem wbudowanym w system. Klikasz w ikonkę WiFi w tray’u, zaznaczasz sieć, z którą jesteś połączony i klikasz Właściwości. Na dole masz informacje.

Pozdrawiam,
Dimatheus

1 polubienie

mam WPA2-Personal

Hej,

  • A jak wygląda obciążenie procesora w sytuacji, gdy testujesz prędkość łącza internetowego?
  • Na jakiej przeglądarce wykonujesz testy?
  • Nie masz w tle uruchomionego jakiegoś oprogramowania do sprawdzania sieci WiFi? Na przykład inSSIDer uruchomiony w systemie powoduje diametralne zmniejszenie prędkości łącza. Może masz coś podobnego?

Pozdrawiam,
Dimatheus

ad. 1 obciążenie procesora podskakuje o ~8%
ad. 2 Opera
ad. 3 nie mam

Hej,

A co z poniższym?

Próbowałeś na innych przeglądarkach? I co z próbami na łączu kablowym? Sprawdzałeś?

Pozdrawiam,
Dimatheus

wszystko wyłączone, antywirus firewall itp.
próbowałem na firefox - to samo
nie mam mozliwosci polaczyc routera i komputera laczem kablowym dlatego kupilem adapter wifi

Hej,

  • Instalowałeś do karty WiFi tylko sterowniki czy także oprogramowanie od TP-Linka?
  • Adapter WiFi masz podłączony bezpośrednio do portu USB czy stosujesz jakiś przedłużacz?

Pozdrawiam,
Dimatheus

instalowalem tylko oprogramowanie od tp link (ktore ma w sobie najnowsze sterowniki)
adapter bezposrednio podlaczony do portu USB

Hej,

A kartę jakiej rewizji posiadasz - wersję 3, 4, 5 czy 6?

Pozdrawiam,
Dimatheus

wersja numer 6

Hej,

Instalowałeś zatem wersję sterowników z 2017-07-26 czy 2018-04-28?

Pozdrawiam,
Dimatheus

instalowałem z 2018-04-28

Hej,

Więc spróbuj nieco wcześniejszych, tych z 2017-07-26. W menadżerze urządzeń odinstaluj kartę WiFi i zaznacz usunięcie sterownika, a następnie zainstaluj ponownie starszą wersję.

Pozdrawiam,
Dimatheus

dalej ta sama prędkość

Kup inna karte na USB lub PCI-Express x1. Nie każda karta wifi musi się “dogadywać” z każdym routerem. Router jest na innym chipie, procesorze ARM, a karta WiFi na innym chipie. Jak miałbys router Asusa i karte WiFi Asusa większe prawdopodobieństwo, ze będzie to dużo lepiej współgrać z sobą.

Po prostu wynoszę wniosek, że ta dysklusja tu czy na innym forum może trwać wieki, a i tak się tego nie rozwiąze bo w kwestii WiFi powinno się router dobierać z kartą WiFi w miare możliwości technicznych. Wiadomo, że w laptopie nikt nie będzie dokupywał karty na WiFi, ale w PC można.

Hej,

Zgadza się, może tak być. Zresztą miałem podobny problem ze służbowym laptopem mojej żony. Karta zmontowana w laptopie HP ProBook 470 G2 oparta na chipsecie Realteka łączyła się poprawnie z routerem Asus RT-N18U i uzyskiwała synchronizację minimum 150Mbps, ale uzyskiwany transfer w sieci i na zewnątrz nie przekraczał 3Mbps. Pomogła wymiana karty na niewielkiego dongla ASUS’a na USB. Wszystkie opcje w ustawieniach karty przeleciałem, testowałem i nie znalazłem przyczyny.

Jak trzeba, to trzeba - i wtedy przydają się takie mini karty na USB. Wielkością zbliżone są do odbiorników nano z myszek i klawiatur bezprzewodowych.

@rudystawar - A możesz pokazać zakładkę Zaawansowane z ustawień karty sieciowej z menadżera urządzeń? Takie coś…

obraz

Pozdrawiam,
Dimatheus

Mieszanie w tych ustawieniach Zaawansowanych karty sieciowej przynajmniej w moim przypadku zawsze psuło, a nie poprawiało jej działanie.

dp

Hej,

To napisz jeszcze, jakie są domyślne ustawienia w tych poszczególnych Właściwościach - najważniejsze to WiFi Config i Wireless Mode.

Pozdrawiam,
Dimatheus