Bardzo powolny dysk

Cześć mam nowy laptop który ma bardzo wolny dysk jest to gamingowy laptop hp omen. Laptop ten potrafi się włączać 10 min a gry okropnie długo się ładują jest to dysk hdd ale dużo miałem komputerów i laptopów które miały hdd i tak długo nie ładowało.

Kup sobie SSD do lapka - dostanie mocy.

Normalne przy Windows 10 i dysku HDD.

No tak ale jak już mówiłem miałem inne laptopy i nawet komputery i na nich wyniki są owiele lepsze

ale to musiał by być jakieś 500 gb i max 300 zł to nwm

Gwarancja 3 lata:


Gwarancja 5 lat:

ok to dysk wiem jaki kupić ale to za maks 3 mies mogę to kupić to co mam nie grać bo mam wolny dysk musi być jakieś inne rozwiązanie ale dysk ssd chyba kupię

Pierwsze rozwiążanie jest takie żebyś sprawdził ten dysk, zamiast złotej rady “kup Pans e SSD” wrzuć HD Tune i sprawdź kondycje/ szybkości odczytu zapisu (krzywa, wykres). Bywa, że nawet w nowym lapku dostaniesz dysk z wadami, bad sectorami, który w efekcie działa jeszcze wolnej niż zwykły hdd i wtedy -> gwarancja/rękojmia, a nie zakupy w tym sklepie :wink:

Pierwsze to otworzył bym menedżera i sprawdził zużycie zasobów, bo może też coś mielić w tle, np. Windowsowski antywirus. znany jako Antimalware Service Executable.

System na menedżerze wystarczy że będzie miał 9% i ma dysk 99% przeciążenia czy jakoś tak.

Mam laptopa nwm czy to podłącze do laptopa

Jakie “to”? Pisz jak człowiek.

9 mb srry