Bardzo powolny komputer

Witam serdecznie.

Dostałem dzisiaj od rodziny komputer w celu “naprawienia go”. Po usunięciu kilkudziesięciu różnych wirusów, wielu próbach oczyszczenia różnymi programami, postanowiłem zgłosić się do Was.

Komputer po prostu bardzo wolno chodzi, nic praktycznie nie da się w nim zrobić (bo wszystko wolno się otwiera). Jedynie w trybie awaryjnym jako tako działa.

Zrobiłem kilka logów:

OTL: http://www.wklejto.pl/74100

SDFix: http://www.wklejto.pl/74101

RSIT: http://www.wklejto.pl/74102

http://www.wklejto.pl/74103

Z góry dziękuję za pomoc!

Pzdr,

Shaddow

SDFix raczej się już nie używa ze względu na to, iż jest od dawna nieaktualizowany.

Wstaw log z GMER na okoliczność rootkitów.

Przed uruchomieniem powyższych narzędzi odinstaluj (jeśli posiadasz) wszelkie programy tworzące wirtualne napędy (Daemon Tools, Alcohol itp.) oraz usuń instalowany przez nie sterownik SPTD narzędziem SPTDInst z opcji Uninstall (jeśli będzie zszarzałe, to OK).

Próbowałem teraz za pomocą płytki z windowsem “zaktualizować” system aby ewentualne braki w jakiś plikach się zapełniły, ale podczas instalacji wyskoczył mi taki oto komunikat na niebieskim tle:

"Pojawił się problem i system windows został zamknięty, aby zapobiec uszkodzeniu komputera.

Jeżeli po raz pierwszy widzisz ekran błędu Stop, ponownie uruchom komputer. Jeżeli ten ekran pojawi się ponownie, wykonaj następujące kroki:

Upewnij się, że na dysku jest wystarczająco dużo miejsca. Jeżeli sterownik jest zidentyfikowany w komunikacie Stop, wyłącz go lub skontaktuj się z producentem w sprawie aktualizacji sterownika. Spróbuj zmienić karty wideo.

Skontaktuj się z dostawcą sprzętu w sprawie aktualizacji systemu BIOS. Wyłącz opcje pamięci systemu BIOS, takie jak buforowanie i przesłanianie. Jeżeli do usunięcia lub wyłączenia składników musisz użyć trybu awaryjnego, ponownie uruchom komputer, naciśnij klawisz F8, aby wyświetlić zaawansowane opcje startowe, a następnie wybierz opcję Tryb awaryjny.

Informacje techniczne:

*** STOP: 0x0000007E (0xC0000005, 0xF70D8761, 0xF78D6698, 0xf78D6394)

*** NVNRM.SYS - Adress F70D8761 base at F70CE000, DateStamp 4253b853"

Dodam, że w tym całym komunikacie nie ma polskich znaków tylko różne krzaczki. Resetowałem dwa razy i za każdym tak samo się kończyła próba instalacji.

To jest sterownik karty graficznej. Poza tym nikt tu nie stwierdził braku/uszkodzenia plików systemowych, więc uruchamianie naprawy nakładkowej systemu mija się z celem.

Fakt, nikt nie stwierdził, ale chciałem tak zapobiegawczo. A wiesz może jak anulować tę instalację aby normalnie system mi się włączył po uruchomieniu kompa, a nie kreator instalacji?

http://support.microsoft.com/kb/827324

No tak, tylko, że teraz nie mogę włączyć normalnie systemu bo od razu pojawia się okno instalacji. Komputer sam się wyłączył, ponieważ zakończył przygotowywanie instalacji i w trakcie samej instalacji wyskakuje tamto niebieskie okno. Próbuję jakoś ominąć tą instalację aby wejść do systemu ale chwilowo mi sie to nie udaje.

Do edycji pliku możesz użyć jakiejś lekkiej dystrybucji Linuksa uruchamianej bezpośrednio z płyty CD.

Przykładowo: http://www.puppylinux.org/main/index.ph … elease.htm (128 MB)