Bardzo powolny komputer


(Cien Kamien) #1

Witam serdecznie.

Dostałem dzisiaj od rodziny komputer w celu "naprawienia go". Po usunięciu kilkudziesięciu różnych wirusów, wielu próbach oczyszczenia różnymi programami, postanowiłem zgłosić się do Was.

Komputer po prostu bardzo wolno chodzi, nic praktycznie nie da się w nim zrobić (bo wszystko wolno się otwiera). Jedynie w trybie awaryjnym jako tako działa.

Zrobiłem kilka logów:

OTL: http://www.wklejto.pl/74100

SDFix: http://www.wklejto.pl/74101

RSIT: http://www.wklejto.pl/74102

http://www.wklejto.pl/74103

Z góry dziękuję za pomoc!

Pzdr,

Shaddow


(deFco247) #2

SDFix raczej się już nie używa ze względu na to, iż jest od dawna nieaktualizowany.

Wstaw log z GMER na okoliczność rootkitów.

Przed uruchomieniem powyższych narzędzi odinstaluj (jeśli posiadasz) wszelkie programy tworzące wirtualne napędy (Daemon Tools, Alcohol itp.) oraz usuń instalowany przez nie sterownik SPTD narzędziem SPTDInst z opcji Uninstall (jeśli będzie zszarzałe, to OK).


(Cien Kamien) #3

Próbowałem teraz za pomocą płytki z windowsem "zaktualizować" system aby ewentualne braki w jakiś plikach się zapełniły, ale podczas instalacji wyskoczył mi taki oto komunikat na niebieskim tle:

"Pojawił się problem i system windows został zamknięty, aby zapobiec uszkodzeniu komputera.

Jeżeli po raz pierwszy widzisz ekran błędu Stop, ponownie uruchom komputer. Jeżeli ten ekran pojawi się ponownie, wykonaj następujące kroki:

Upewnij się, że na dysku jest wystarczająco dużo miejsca. Jeżeli sterownik jest zidentyfikowany w komunikacie Stop, wyłącz go lub skontaktuj się z producentem w sprawie aktualizacji sterownika. Spróbuj zmienić karty wideo.

Skontaktuj się z dostawcą sprzętu w sprawie aktualizacji systemu BIOS. Wyłącz opcje pamięci systemu BIOS, takie jak buforowanie i przesłanianie. Jeżeli do usunięcia lub wyłączenia składników musisz użyć trybu awaryjnego, ponownie uruchom komputer, naciśnij klawisz F8, aby wyświetlić zaawansowane opcje startowe, a następnie wybierz opcję Tryb awaryjny.

Informacje techniczne:

*** STOP: 0x0000007E (0xC0000005, 0xF70D8761, 0xF78D6698, 0xf78D6394)

*** NVNRM.SYS - Adress F70D8761 base at F70CE000, DateStamp 4253b853"

Dodam, że w tym całym komunikacie nie ma polskich znaków tylko różne krzaczki. Resetowałem dwa razy i za każdym tak samo się kończyła próba instalacji.


(deFco247) #4

To jest sterownik karty graficznej. Poza tym nikt tu nie stwierdził braku/uszkodzenia plików systemowych, więc uruchamianie naprawy nakładkowej systemu mija się z celem.


(Cien Kamien) #5

Fakt, nikt nie stwierdził, ale chciałem tak zapobiegawczo. A wiesz może jak anulować tę instalację aby normalnie system mi się włączył po uruchomieniu kompa, a nie kreator instalacji?


(deFco247) #6

http://support.microsoft.com/kb/827324


(Cien Kamien) #7

No tak, tylko, że teraz nie mogę włączyć normalnie systemu bo od razu pojawia się okno instalacji. Komputer sam się wyłączył, ponieważ zakończył przygotowywanie instalacji i w trakcie samej instalacji wyskakuje tamto niebieskie okno. Próbuję jakoś ominąć tą instalację aby wejść do systemu ale chwilowo mi sie to nie udaje.


(deFco247) #8

Do edycji pliku możesz użyć jakiejś lekkiej dystrybucji Linuksa uruchamianej bezpośrednio z płyty CD.

Przykładowo: http://www.puppylinux.org/main/index.ph ... elease.htm (128 MB)