Bardzo powolny start systemu

Mam problem polegający na zwalnianiu prędkosci uruchamiania programów…

Znaczy start windowsa -ekran ,Zapraszamy" wyswietla sie kilka minut…

Poza tym baaaaaaardzo wolno otwierają sie poszczególne programy.

Dysk zdefragmentowany, chcdk zrobiony…

a nadal nic…;

Także…hepl :slight_smile:

filip_az

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

jest takie narzędzie - Bootvis, zainteresuj się nim

filip_az , ile masz programów w autostarcie - może to dlatego komp tak muli :?

Wejdź w:

  1. Start,

  2. Uruchom,

  3. wpisz: msconfig, wciśnij OK,

  4. Wejdź w zakładke “Uruchamianie”

  5. Tam sobie z listy odznacz te programy króte nie chcesz żeby sie włączały przy starcie. Radze wyłączyć te które potrzebują dużego użycia procesora i pamięci.

  6. Daj zastosuj.

  7. Uruchom kompa jeszcze raz.

Jak to nie pomoże to wywal kompa przez okno - żarcik :mrgreen:

Ja, żeby przyspieszyć kompa używam Easy Cleanera i Ashampoo Win Optimizera 2008. Najpierw Instalujesz i włączasz Easy Cleaner i naciskasz przycisk Dodaj-Usuń i deinstalujesz niepotrzebne czy nieużywane programy. Potem w oknie programu naciskasz przycisk Rejestr i w drugim oknie Znajdź. Kiedy znajdzie niepotrzebne wpisy nciskasz Kasuj wszystko (na liście są tylko niepotrzebne wpisy, więc nie ma się czego bać). W głównym oknie przyciskasz “Start”. Pokazują się wszystkie programy uruchamiane ze startem systemu. Najlepiej usunąć komunikatory (w moim przypadku Gadu-Gadu i Skype), bo one bardzo spowalniają start systemu. Polecam także zainstalowanie darmowego progrmu Odkurzacz. Razem z nim są różne komponenty, w tym Menedżer Rejestru. Na liście opcji skanowań wybierasz “Wpisy autouruchamianych programów” i wtedy widać jak na dłoni, co jest zbędne i spowalnia system. Gdy już usuniesz zbędne programy z autostartu, włączasz Ashampoo Win Optimizera 2008. Wybierasz zakładkę Cleaning Tools, a potem Drive Cleaner i w nowym oknie “Uruchom nowe skanowanie”. Gdy już znajdzie zbędne pliki wybierasz “Skasuj wszystkie wybrane”. Potem wracasz do głównego okna i naciskasz zakładkę Tweaking Tools, a potem Defrag 2. Defragmentujesz dysk. U mnie ten sposób naprawdę działa! !!