Bardzo prosty system rezerwacji sali konferencyjnej

Hello,

chciałbym stworzyć jak najproszty system rezerwacji sali konferencyjnej w mojej firmie.

Jakie technologie polecacie użyć w takim projekciku? Generalnie nie programuję, także jestem chłonny na propozycje.

Przewiduję naprawdę podstawowe (tak naprawdę więcej nie trzeba) funkcjonalności: rezerwacja, anulowanie rezerwacji, dostęp chyba najłatwiej będzie przez www.

Z góry dzięki za pomoc.

Minimum to jakaś baza danych (MySQL, MariaDB, nawet SQLite) i PHP.

I co znaczy " Generalnie nie programuję"? Jeżeli masz zerowe doświadczenie, lepiej znajdź studenciaka, który ci to zrobi za kilkadziesiąt złotych.

http://freecode.com/projects/meetingroombookingsystem

Jeśli nie goni Cię czas, jeśli chciałbyś zwiększyć swoją wiedzę i doświadczenie programistyczne i masz jakąś podstawową wiedzę, to widzę sens pisania przez Ciebie tej aplikacji.

Dane przechowywane mogą być w dowolnej (darmowej) bazie danych (te które podał Frankfurterium są bardzo dobre). Obsługa odczytu/zapisu, logowania, interfejsu użytkownika, itp. może być napisana w PHP (chyba że znasz i/lub preferujesz inny język lub takie są wymagania środowiska roboczego). Jeśli czas Ci pozwoli i uważasz że warto popracować nad interfejsem użytkownika, to zrób go w JavaScripcie (z wykorzystaniem jakiegoś frameworka, np. jQuery oraz technologii AJAX’a, przez co używanie tego systemu będzie wygodniejsze (automatyczne - co jakiś ustalony czas - odświeżanie/aktualizowanie danych na stronie).

na studiach miałem c++, podstawy javy, podstawy baz danych i php, ale na razie życie się potoczyło tak, że nie programuję.

Dodane 22.03.2013 (Pt) 13:02

nie goni czas, także dlatego wrzuciłem ten temat na forum, aby zasięgnać wiedzy u doświadczonych. I żeby nie błądzić, wykorzystując powyższe informacje, od razu można szukać informacji o konkretnych, dobrych technologiach/rozwiązaniach.