Bardzo proszę o ocenę dysku SSD Kingston


(tadeusz149) #1

Witam!

Opis dysku:

  Producent   Kingston 


(neXt___) #2

Jakiej odpowiedzi oczekujesz? Z tego co widzę, ten dysk ma osiągi typowe (niższe, ale trudno aby wypadał identycznie jak w testach syntetycznych, w których w zapisie sekwenycjnym robił ~160) dla innych SSDNow V300, a te są - na tle obecnych SSD - przeciętne. Chcesz porządny zapis? Oddaj ten, dorzuć kilkadziesiąt złotych i weź jakiegoś Cruciala M550, MX100 lub Plextora M6S. Poza tym, zawierzyłeś w zapewnienia sprzedawcy? Proooszę, przecież dla nich liczy się zysk i są gotowi sprzedać największy badziew, reklamując go jako cud techniki. Jeśli masz czemuś wierzyć przy wyborze sprzętu, niech będą to testy na dużych portalach internetowych - nie zawsze są one idealne, ale dużo bardziej wiarygodne niż bzdury wygadywane przez sprzedawców.

Co możesz zrobić? Zastanowić się nad aktualizacji firmware’u i upewnić się czy włączyłeś w BIOS-ie tryb AHCI.


(Atronics) #3

poczytaj 

http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/kingston_v300_uwazajcie_na_wersje_z_asynchronicznymi_nand

i tutaj 

http://proline.pl/?p=SV300S37A%2F120G


(MrBeckham666) #4

ehh ja mam ssd v300 60 gb też z toshibą i na wydajnojść nie narzekam. nie rozumiem co cię obchodzą jakieś benchmarki narzekasz na wydajność w praktyce?

 

jeżeli tak to nie rozumiem czego się spodziewałeś w tej kwocie.


(tadeusz149) #5

Wszystko rozumiem. Przepraszam, że zawracam głowę ale jest to mój pierwszy dysk SSD i stąd może nadmierne zainteresowanie testami. System uruchamia się w ciągu 25sek. Dziękuje za odpowiedzi.