Bardzo rozbudowane menu


(Fiu Fiu) #1

Witam

Chciałbym stworzyć bardzo lekką stronę www w oparciu o bardzo rozbudowane menu. Najfajniej by było gdyby miało strukturę drzewa i działało podobnie jak Menu start w Windows. Jestem równie zielony w tej tematyce jak layout "dobreprogramy" i nie wiem na jakich narzędziach się oprzeć. Gdybyście podpowiedzieli którego rodzaju środowisko projektowania www do tego się najlepiej nadaje, byłbym wdzięczny.


(Witos) #2
  • naucz się javascript (więcej niż tylko podstawy, no do takiego menu podstawy nie wystarcza)

  • albo zrob to we flashu (czyli masz obsluga programu + nauka action script)

Ani jedno ani drugie tak naprawde nie jest takie super straszne ;]


(Krzysiekaczor) #3

Dhtml albo jakiś gotowy kreator…


(Fiu Fiu) #4

ok fajnie i dzięki… ale nie czuję się programistą i generalnie wolałbym się nim nie poczuć… w sensie na pewno przestudiuję temat, ale że dla mnie i dla ewentualnych użytkowników będzie najistotniejsza treść, więc właściwie potrzebowałbym generatora tego typu drzewa… :oops: gdyby komuś coś zaświtało… kłaniam się w pas.


(Pavobe Reg) #5

Żeby zrobić takie menu nie koniecznie jest potrzebny JavaScript. W tej chwili CSS daje bardzo duże możliwości.

CSS Play


(Fingerboarding) #6

dhtml ^^ ? lol o ile wiem to tylko na IE działa.


(Airborn) #7

lol, to idź jeszcze poczytać trochę albo chociaż posprawdzaj informacje zanim napiszesz jakieś bzdury


(Fiu Fiu) #8

no to coby nie zbaczać z tematu… znalazłem w sieci taki skrypt jawy:

http://www.swmarek.qs.pl/java/skrypty/m … gorne2.htm

I chodzi mi o coś takiego tyle żeby było generowane przez jaki programik bo w kodzie mieszając z pewnością się pogubię a na pewno takie menu będzie często modyfikowane… no i jeszcze gdyby to było z boku a nie z góry to tez byłoby fajniej…


(Fingerboarding) #9

Ok , luz Airborn. :mrgreen:


(Fiu Fiu) #10

Zdecydowałem, że prawdopodobnie użyję ten skrypt[czyt. wyżej], chyba że ktoś podpowie mi jeszcze jakieś inne rozwiązanie, lepsze i łatwiejsze. W każdym razie jestem teraz na etapie poszukiwania w miarę przystępnych informacji jak takie skrypty się instaluje itp. Jak ktoś z czymś fajnym na ten temat się spotkał to będę wdzięczny za linka.

Już za chwilę na tvp2 (20:40) mecz Celtik vs Barsa… w bramce Celtiku jeden z najbardziej bezczelnych i szczelnych bramkarzy ostatnich sezonów - BORUC made in POLAND!


(Fiu Fiu) #11

Trochę pogrzebałem ale znalazłem to czego szukałem :slight_smile:

Zastawiam linka do strony ze świetnie przygotowanym kursem… i idealnym dla mnie rozwiązaniem stworzenia dużego menu. Gorąco polecam gdyby ktoś z podobnym do mojego podejściem chciał robić http://www:slight_smile:

http://www.kurshtml.boo.pl/skrypty/menu … ijane.html