Bardzo słaba wydajność komputera

Witam, posiadam taki o to sprzęt:

GeForce GTS 250 1024MB DD3 256 bit

Intel Core i3 530 2x 2.93 GHz (tutaj chyba jest problem)

Płyta główna: P55M-GD45 

4 GB ramu 

Windows 7 home 64bit

Problem mój polega na tym, że komputer strasznie muli. Gry typu CS:GO przycinają (na minimalnych), LoL to samo, nawet mam czasem problemy z filmami online na fullscreen (przycinają, kratkują) problem po części rozwiązałem usuwając Codeki (k-lite).

Czy to jest wina sprzętu, czy może jednak software (komputer praktycznie po formacie)

Wydaje mi się że np CS:GO powinien chodzić normalnie, aczkolwiek mogę się mylić.

Pozdrawiam

Krok 1: Zainstaluj “JetClean”, Przeprowadź diagnozę i czyszczenie.

Zweryfikuj wszystkie sterowniki: Płyta główna, urządzenia wewnętrzne i zewnętrzne, GPU; “SlimDrivers”. Zaktualizuj.

Krok 2: Dołóż 4 GB RAM.

Krok 3: Zmień CPU na i3 560 lub lepiej i5 750.

Krok 4: Wymiana GPU na minimum GTX 550 Ti.

 

Pozdrawiam.

 

 

Stan dysku sprawdzałeś?

Marka model zasilacza? jeżeli to komputer stacjonarny

Sprawdz jak będzie działał na czystym rozruchu 

Wielokrotnie było mówione że jeśli aktualizować sterowniki to tylko ręcznie po modelu, nie programami które ściągają przypadkowe wersje. 

Zefir44, sprawdź obciążenie procesora, czy nie jest zbyt duże. Sprawdź też w menadżerze urządzeń czy wszystkie sterowniki są zainstalowane i nie ma :question: żółtych. Skan antywirusem czy malwarebytes anti malware również mile widziany.

Wszystkie sterowniki które instalowałem były instalowane manualnie, nie korzystałem z “automatów”.

Brak jakichkolwiek żółtych pytajników, bądź błędów w menadżerze zadań.

Zasilacz: fsp group inc fsp500-60gln

analiza.txt - malwarebytes anti malware 

HDDlife.log - Stan dysku (Critical) z tego co poczytałem na ten temat to raczej dysk do wymiany (mam jeszcze z starego komputera jak coś [seagate barracuda 320gb 7200]

Czysty rozruch - hmm wydaje mi się, że troszkę szybciej komputer chodzi jeśli chodzi o przeglądarkę, ale gdy odpaliłem CS GO na boty (praktycznie brak poprawy (10-20fps) 

Obciążenie CPU hmm na pulpicie (bez obciążenia) normalnie do 10 % maksymalnie, ale gdy miałem włączaną stronę startową przeglądarki i przejeżdżałem kursorem po zakładkach tam umieszczonych to zużycie CPU potrafiło podskoczyć nawet do 70-80%, pamięć fizyczna praktycznie stałe 30%.

http://www.tweaks.pl/wylaczenie-zbednych-uslug-w-windows-vista-i-windows-7/

 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/sto-porad-i-sztuczek-do-windows-7-czesc-2-2987/strona/9671.html

I inne pochodne artykuły.

Pozdrawiam.

A co z dyskiem jest konieczna wymiana?

Przecież na wydruku : Performance - good

                                  :  Healt - 0

Nie widzę ostrzeżenia : Critical

Zatem to nie jest wina HDD. Oczywiście można próbować postawić OS na innym dysku lecz w tym wypadku nie ryzykowałbym takiego manewru na starszym HDD. Lepiej poświęcić parę złotych i sprawić sobie SSD 128 GB na czysty system i istotne programy.

Pozdrawiam.

Zefir a ile czasu posiadasz ten komputer? Bo może trzeba go po prostu przeczyścić oraz  zmienić pastę termoprzewodzącą?

Uruchom-CrystalDiskInfo -  wersje portable , zmień ustawienia (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]) pokaż  okno z programu wszystkie parametry.

 Hej,

Ciekawe. Przecież w logu widać:

  • Health status: Prefail
  • Health: 0

Gdyby dysk był sprawny, odczyt Health powinien wskazywać 100. Zresztą parametr 05 pokazuje 71 bad sectorów. Oczywiście dla pewności dobrze pokazać screena, o którym pisze IPSEN.

Pozdrawiam,

Komputer ten mam z drugiej reki także nie wiem dokładnie jak sprawa z pasta wygląda. U mnie stoi od 10.2015.

 

Crystaldisk - zdjęcie  crystaldisk.jpg

 

Niestety dysk do wymiany,zgraj ważne dane z tego dysku

Hej,

Ze screena widać, że pojawiły się nowe bad sectory - teraz już w liczbie 113. Dysk generalnie nie do uratowania - bez wymiany się nie obędzie.

Pozdrawiam,

Wynik z nowego (starego dysku) czyli dysk też na śmietnik. Pytanie czy warto kupić nowy dysk do tego komputera? Czy to rozwiąże wszystkie dotychczasowe problemy? 

 

crystaldisk-nowy.jpg

 

A praca komputera na innym dysku polepszyła się? Bo ten jest w lepszej kondycji.

Hej,

W sumie to tylko jeden bad sector - może więc pomóc operacja zerowania dysk, które usunie też wszystkie dane z dysku. Najważniejsze pytanie to to, które zadał Longhorn2009 - czy jest poprawa w działaniu?

Pozdrawiam,

Dysk ten ma sporo godzin pracy,może też się  sypać

Obserwuj S.M.A.R.T  dysku, szczególnie parametr 05

Brak poprawy, na razie na tym dysku będę pracował zobaczymy czy nie padanie.

Jakieś pomysły co dalej?

Hej,

  • System na nowym dysku stawiałeś od nowa czy robiłeś operację klonowania poprzedniego dysku?
  • Jeśli od nowa, to czy zainstalowałeś wszystkie niezbędne sterowniki?

Pozdrawiam,