Bardzo słaby upload w sieci PLAY

Witam.

Od jakiegoś czasu jestem zmuszony do korzystania z internetu mobilnego. Padło na sieć PLAY, bo o dziwo dobrze sobie u mnie radzi.

W nocy prędkość pobierania sięga nawet rzędu 5mb/s, a w dzień poniżej 1mb/s nigdy nie spada, koło 2mb/s to standard.

Posiadam modem z PLAY Huwaei E3131, a do tego router TP-LINK MR3420.

Router stoi na parapecie okna i jest podpięty kablem do kompa, także chyba lepszego miejsca mu już w domu nie znajdę.

Tak jak mówię, download jest bardzo dobry jak na internet mobilny, ale upload jest tragiczny.

U mnie jest bodajże maksymalnie około 10kb/s przy wysyłaniu, a często jest tak że po prostu się zatrzyma i nie idzie dalej, muszę restartować wysyłanie.

Także na moje oko coś nie tak, a skoro download jest taki dobry, to czemu upload taki słaby?

Ja rozumiem, że to internet mobilny i wiele od niego wymagać nie można, ale dlaczego skoro upload jest na takim poziomie, to wysyłanie na takim słabym?

Jestem na etapie przeprowadzki, teraz mieszkam na lokum tymczasowym. Parę miesięcy tutaj będę i nie wiem czy jest sens kupowania jakiejś anteny, itd.

Ale zanim dojdzie do anteny to chyba może najpierw przedzwonię do PLAY’a, bo naprawdę upload jest masakrycznie słaby.

No chyba, że to kwestia jakiś ustawień routera, itd.?

Będę wdzięczny za każdą radę.

witaj powiedz z jaka technologia masz połączenie, GPRS/EDGE/3G/HSDPA czy HSPA lub HSPA+

jeżeli nie wiesz z jaką technologią się łączysz to napisz jaki kolor lampki świeci się na modemie to szybciej Ci pomożemy

Najpierw podepnij modem bezpośrednio do kompa omijając router. Wykluczysz (lub nie) jego winę.

tedi70 - tu ruter raczej nie ma nic do tego, ja mam z plusa net i też przez ruter wszystko działa jak należy.

Na obecną chwilę dioda świeci się na jasny niebieski, taki seledynowy. Kobietą nie jestem, aż tak na kolorach się nie znam :stuck_out_tongue:

W każdym razie jasnoniebieski (wg instrukcji niebieskozielony) i ciągły, nie mruga. Czyli jestem podłączony do sieci 3G+ z tego co wyczytałem.

sprawdź jak tutaj kolega pisał - podłącz modem pod komputer i połącz się z internetem i zobacz co się dzieje, jeżeli jest nadal to samo to wina powinna byc ze strony operatora

Niestety to samo. Będę musiał tam jutro zadzwonić.

Bo nie chce mi się wierzyć, że przy tak dobrym downloadzie, upload jest taki słaby…

Rozumiem, że to internet mobilny, ale upload nie przekraczający 10kb/s?

tak masz racje, ja na mobilnym, mam download ok 40 kb, a upload tak jak u ciebie ale mam to na edge, co nie powinno występować w 3G, z opisu twojego wynika że jesteś połączony z HSDPA lub HSPA+