Bardzo spowolniona praca windows 7


(Perfumy2345) #1

Cześć!

Jestem tu nowa więc jeśli temat nie w tym dziale co trzeba to bardzo przepraszam i prosze o przeniesienie. Mam taki problem, mianowicie od pewnego czasu strasznie muli mi laptop, po włączeniu długo się wczytuje zanim pokaże pulpit, to samo ze stronami internetowymi, mulą przeglądarki. Mam antywirusa Norton i wykrył przy skanowaniu 9 plików zagrażających więc je usunął ale nadal jest ten problem. Dodam, że wcześniej wszystko było w porządku. Aha i jeszcze co jakiś czas wyskakuje informacja od Norton, że a to gadu-gadu zużywa zbyt dużo pamięci, a to jakiś program inny a to z kolei google chrome ;/ Wcześniej tak nie było.

Proszę o rady jak coś z tym zrobić, nie jestem obeznana w tematach komputerowych więc prosze o takie proste instrukcje :slight_smile:


(Łukash) #2
  1. Wykonaj aktualizację i pełny skan http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte … 13117.html ,co znajdzie usuń + dołącz log z usuwania.

  2. Zrób logi OTL,ustaw tak http://wstaw.org/m/2010/09/10/OTL.png ,kliknij Skanuj, zawartość wynikowych logów > Extras i Otl + MBAM < skopiuj i wklej na http://www.wklej.org tu daj linki.


(adam9870) #3

Wklej proszę logi:

zasady-wklejania-logow-forum-tytulowania-tematow-t253052.html

otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html

a potem kliknij proszę w taki wykrzyknik w prawym górnym rogu Twojego posta i poproś moderatora o przeniesienie tematu do działu Bezpieczeństwo.

Czy tylko ostatnio zauważyłaś spowolnienie pracy systemu? Czy masz laptopa z wszystkimi programami od producenta itp.?

Polecam też: http://www.dobreprogramy.pl/Czemu-Vista … 11413.html

Pozdrawiam.


(Perfumy2345) #4

Cześć. Nie wiem czy dobrze to zrobiłam ale podaje linki :

http://www.wklej.org/id/669805/

http://www.wklej.org/id/669808/


(Acorus) #5

Odinstaluj Babylon toolbar on IE,McAfee Security Scan Plus,QuickStores-Toolbar 1.1.0.Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt.Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie. Następnie uruchom OTL ponownie, tym razem kliknij (Skanuj).

Pokaż nowy log OTL.txt oraz raport z usuwania.


(Perfumy2345) #6

Wkleiłam to tak jak pisałeś:

Po restarcie:

http://www.wklej.org/id/670318/

OTL.Txt

http://www.wklej.org/id/670319/

Extras.Txt

http://www.wklej.org/id/670321/


(Acorus) #7

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt.W OTL użyj opcji Sprzątanie.Przeskanuj progr.Malwarebytes Anti-Malware

http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte … 13117.html

Przed skanowaniem wykonaj RĘCZNĄ AKTUALIZACJĘ BAZY SYGNATUR WIRUSÓW

Zainstaluj aktualizacje do programow wskazanych przez: http://screen317.spywareinfoforum.org/SecurityCheck.exe jako out of date.

Wskazane dołożenie pamięci.

959,24 Mb Total Physical Memory | 95,82 Mb Available Physical Memory | 9,99% Memory free


(Perfumy2345) #8

Zrobiłam tak jak napisałeś Acorus ale nie zauważyłam zmian. Czy mam wrzucić log? A co do pamięci to mam zamiar ją dokupić ale tak czy inaczej wcześniej laptop chodził jak należy z ta pamięcią, którą ma.

Dodane 19.01.2012 (Cz) 14:52

A może trzeba by było sformatować dysk i zainstalować wszystko od nowa? Chciałam zainstalować sobie windowsa xp bo mam też oryginalnego w domu ale z windows 7 na xp się nie dało bo wyskakiwało jakieś powiadomienie związane z dyskiem więc juz tak zostawiłam aby nic nie popsuć. Ale powiedzcie co mam dalej robić bo na prawdę denerwująca jest praca na takim komputerze :frowning: