Bardzo stare gry a SLI kart graficznych


(juh) #1

Posiadam GTX680, który wykorzystuję do grania w gry tylko okazjonalnie. Głównie praca karty graficznej sprowadza się do renderowania w programach graficznych i wideo. Z uwagi na charakter mojej pracy chcę podnieść wydajność renderingu poprzez zakup dodatkowej takiej samej karty i podłączyć w tryb SLI. Nie tylko pracą człowiek żyje, stąd też lubię sobie pograć w takie klasyki jak Heroes III, Railroad Tycoon II, Settlers Anniversary. Gry te aktualnie działają mi na mojej obecnej konfiguracji komputera. Czy jeśli zakupię drugą ową kartę i wykorzystam w SLI to wymieniowe gry mogą przez ten zabieg przestać działać? Czy to nie ma na to wpływu, skoro dotąd się uruchamiają, to tak pozostanie?


(adamok) #2

Możesz sam zadecydować której masz używać podczas grania.


(juh) #3

Nie znam tej technologii na tyle, lecz teraz przeglądając co nieco dowiedziałem się, że faktycznie można wyłączyć tryb SLI programowo. Niezły bajer. Na pewno się przyda. Dzięki, pozdrawiam!


(klaudek1974) #4

Witam! A masz odpowiednią płytę główna pod SLI ?

Ostatnio też trochę na ten temat czytałem i nie jest to głupia sprawa. Ja mam płytę główna: http://pl.asus.com/Motherboards/Intel_S … P8P67_PRO/

a kartę graficzną

http://pl.msi.com/product/vga/N560GTX-Ti-Hawk.html

która niedawno kosztowała mnie 900zł teraz taką używaną kupię za 500 i dołożę.


(juh) #5

Oczywiście, że posiadam odpowiednią płytę aż zanadto. Asrock Z77 WS