Bardzo szybkie przegrzewanie się E8400

(8radek8) #1

Jak w temacie, czy macie może też taki problem z tym procesorem ??

U mnie chodzi narazie jeszcze na boxowym chłodzeniu, ale muszę bardzo szybko zmienić, jeśli na kompie słucham muzyki, oglądam filmy, jestem na necie to wszystko jest OK. Ale jeśli włącze jakąkolwiek gre, to oczywiście obciąża się procesor, ale temperatura po ok. minucie wynosi już 90 stopni i wyłącza się komp.

Czy u was też tak może jest ?? Jestem ciekawy.

(Seba86mu) #2

Pasta termoprzewodząca nałożona na procesor ?

Radiator solidnie i stabilnie przylega do procesora ? Nie ma żadnych luzów ?

(8radek8) #3

pasta napewno dobrze nałożona bo orginalnie już była, i wiatrak też jest dobrze nie ma żadnych luzów

(piotrekplay) #4

jakie napięcie na proca? Auto? bo może za dużo daje Vcore jak na auto i tak to się kończy

(8radek8) #5

tak jest na auto, a jak powinno być ??

(Technik Elektro) #6

zacznijmy od tego, jaką masz płytę główną ??

(8radek8) #7

abit ip35-e

(Technik Elektro) #8

aktualizowałeś BIOS do wersji 15tej ??

http://www2.abit.com.tw/cpu-support-lis … ip35-e.htm

możliwe są kłopoty z twoim procem na tej płycie, już raz abit miał podobne problemy (czasy abit an7 i bartona 2500+).

(8radek8) #9

tak wersja 15

(Technik Elektro) #10

Vcore możesz ustawić ręcznie w zakresie 1,15V-1,225V - domyślne - ręcznie w BIOSIE.

(8radek8) #11

zainstalowalem teraz program abita co sprawdza temperature, vcore, i jakies fan.

vcore procesora mam 1,13

(Michalheo) #12

A takie proste pytanie. Wiatraczek się kręci ? :slight_smile:

(8radek8) #13

tak, gdyby się nie kręcił to bym wiedział że to przez niego

(Błażej) #14

Zdejmij i załóż ponownie chłodzenie

Możliwe, że jeden kołek źle dociska, lub masz totalnie skopane czujniki w procu

(Mariosti*) #15

Wtedy komputer by się nie wyłączał (ewentualnie domyślnie w biose włączona jest opcja wyłączenia systemu gdy temp procesora przekroczy właśnie np 90stopni).

Warto sprawdzić organoleptycznie dotykając radiatora procesora czy się grzeje. Jeśli nie to odpal prime 95, jeśli skopane są czujniki temp to nie będzie wywalać błędów, jeśli będzie to procesor rzeczywiście się przegrzewa.

(Michalheo) #16

A dlaczego miał by się nie wyłączać. Jeżeli do biosu dociera sygnał o zbyt wysokiej temperaturze (nie ważne czy z dobrego czy z uszkodzonego czujnika) to on wyłączy PC by nie dopuścić do spalenia.

Z tym się zgodzę.

(Mariosti*) #17

Ta fukcja stopu przy przegrzewaniu jest właśnie do ustawienia w biosie. Jeśli jest np domyslnie włączona(a raczej jest) to można spróbować wyłączyć.