Bardzo tani laptop z linuxem

Witam,
poszukuję laptopa do około 400zł(jeśli wymagana wymiana wymiana baterii itp, to całkowita suma wszystkich elementów nie powinna być max 400zł), który przydawałby się do naprawdę podstawowych prac tj. przeglądanie internetu, czy tworzenie dokumentów.

Ważne aby wytrzymywał kilka godzin na jednym ładowaniu i fajnie jeśli można by go było ładować za pomocą powerbanka

Musi również wspierać ubuntupochodne linuxy najlepiej KDE Neon.

W tej kwocie, w miarę działający i kilka godzin na baterii się wyklucza.

Dont joke please.
Laptop Z zasady, ma napięcie rzędu 12v, tablet 3,3 v.
To o tyle istotne, ze nie użyjesz zwykłego powerbanka.
W Twoim przypadku najlepsze byłyby “tableto-laptopy” z Aliexpressu, w ich przypadku byłoby to możliwe, ale nie ze standardowymi używkami.

Ogólnie patrzyłem na coś w rodzaju pinebooka, ale może znajdę coś bardziej wydajnego w tej cenie.

Pinebook ma 5V3A - https://www.pine64.org/?page_id=3707

Tylko to jest tablet, na którym z biedą będzie coś działało.

To nawet nie tablet, a telefon z klawiatura i ekranem, taką samą specyfikacje mam w TCL (Alcatel ) kupionym na Ali za 250 zł 3 lata temu :wink:

Jak już chcesz coś robić na tym laptopie, to celuj w Intel Atomy Z8300/8350 i jakbyś dał radę 4 GB RAM.
Takie mniej-więcej jak KIANO lub inne KRUGER-MATZY. Tylko nie wiem jak ze sterownikami do linuksa i… wykonanie (obudowa) jest raczej średnie, bardzo średnie :wink:

Lenovo Thinkpad X230
Dell E6230
Szukaj używanych z mniejszych modeli.