Bardzo wielki problem z przeglądaniem zdjęć

Otóż, nie mogę przeglądać zdjęć zapisanych na płycie DVD -R firmy TDK Płyta nie była wcale tania. Ok. 6,5 zł. Napędy: Asus DVD+/-RW DWR-2014L1T LightScribe; Pioneer DVD+/-RW DVR-215; Samsung WriteMaster SH-W162C. Nie radzą z nią sobie takie programy jak Alcohol 120% 1.9.7.6221; DAEMON Tools 4.30.0 oraz FastStone Image Viewer 3.5. Nie radzi z nią sobie nawet stacjonarny odtwarzacz DVD Thomson DTH250E. Płyta nie jest porysowana [-X . Sprawdzaliśmy pod światło. Bardzo mi na niej zależy, ponieważ są na niej zapisane zdjęcia m.in z wakacji. Proszę o pomoc ![-o<

Napęd próbuje ją w ogóle czytać czy płyta siedzi martwo?Da się wejść w nią?

Częściowo da się wejść. Próbowałem nawet przeskanować płytę antywirem. Doszedł do 46% i dalej za nic w świecie nie chciał skanować :frowning: :dokitu:.

W dniu 25.07.2008 , o godzinie 10:10 został dopisany post przez Silver Surfer

Nie pomogło nawet umycie płyty pod bieżącą wodą. A może oddać by ją do firmy zajmującej się odzyskiwaniem danych? Wiem, że taka usługa wcale nie jest tania, ale i tak, wyszło by taniej, niż gdybyśmy mieli jechać do Krynicy Zdroju czy do Krościenka nad Dunajcem, żeby zrobić nowe zdjęcia. A po za tym, nie których zdjęć, nie da się powtórzyć [-X . Mam tu na myśli np. rozbiórkę wiaduktu w Katowicach na Sokolskiej, czy zdjęcia z otwarcia tunelu pod rondem.

Użyj profesjonalnego programu do odzyskiwania danych.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … er+2.4.0.1

http://www.jufsoft.com/badcopy/

Niestety, żaden program nie dał rady :frowning: . W dodatku, w czasie pracy, zrestartował się mi komp. Chyba faktycznie oddam płytkę w ręce fachowców.