Bardzo wolna praca komputera od momentu zakupu

(shortmail) #13

Czy tylko taki screenshot wystarczy z programu Crystal?
Odnośnie pamięci, czy muszę jakoś specjalnie zmieniać pendrive by odpalić taki test?
Czy ktoś wie jak otworzyć samo bootowanie z mojej płyty głównej?

(7261646f736c6177) #14

Proszę: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2903162.html

(Domker) #15

Mojej mamie składałem podobną konfigurację - ten sam CPU, inna płyta główna, taka sama ilość RAM/taktowanie pamięci z tą różnicą, że zamiast dysku HDD dysk SSD.
Początkowo zainstalowałem bez aktywacji Windows 10 (chciałem sprawdzić jak na takiej konfiguracji działa) z obrazu od MS - nie było tragedii, ale były też obiekcje, co do wydajności i WU, więc Win10 poleciał i zamiast niego ma Linux Antergos ze środowiskiem KDE - pod względem wydajności jest lepiej, sporo lepiej.

Dodam tylko, że na jednej z maszyn miałem podobne objawy jeżeli chodzi o mielenie dyskiem na 100% i pomogło reinstalacja systemu prosto z aktualnego obrazu ze strony MS.

(przemor25) #16

Czy Morele przypadkiem nie słynie z wciskania używanego sprzętu i sprzedawania go jako nowy? Bo mi to wygląda na problemy z RAM lub z dyskiem. Jak dla mnie to komputer powinien iść na gwarancję.

(shortmail) #17

Jutro spróbuję zrobić ten Memtest, mam nadzieję, że sobie poradzę, bo powiem szczerze, że na tym komputerze nigdy biosa nie odpalałem i nigdy takiego testu nie puszczałem. Czy screen z CrystalDiskInfo o czymś świadczy? Czy powinienem przeinstalować swój system operacyjny?

Myślałem uprzednio, że być może problemem jest fakt, że zainst alowałem MS Office 2016 w wariancie dla studentów a potem zainstalowałem niemieckiego Outlooka 2013. Ale widzę, że przy normalnym korzystaniu z Chrome teraz mam wykorzystanie pamięci 85%.

(Astor44) #18

Masz bardzo duże użycie pamięci przez Google Chrome. Nie wykluczone, że coś w niej pracuje w tle? Spróbowałbym odinstalować Google Chrome na czas próby i sprawdzić co to da w Menadżerze Zadań, w kolumnie Pamięć. Jeśli nie chcesz stracić ustawień, zakładek itp., to zaloguj się do tej przeglądarki przed jej odinstalowaniem.

(shortmail) #19

Witam ponownie, udało mi się zrobić memtest86. Dwa przebiegi - brak błędów.
Proszę doradzcie co począć w chwili obecnej, komputer nadal działa ekstremalnie wolno, przy samej otwartej poczcie włączenie menedżera urządzeń powoduje brak odpowiedzi na kilka sekund po czym się powoli włącza. Otwarcie samej poczty z autostartu zajmuje komputerowi ok. 2-3min od naciśnięcia przycisku start.

Czy powinienem zrobić format wszystkiego od początku? Poniżej jeszcze zdjęcia jak jest wszystko podłączone, być może coś jest źle?

(synaptyk) #20

Wygląda że wszystko jest podpięte dobrze.
Wydaje mi się że jest to wina Chrome które może pracować w tle i konsumować ogromne ilości Ramu zmuszając inne programy do zapisywanie danych na wolnym HDD.

(shortmail) #21

Odinstalowałem Chrome już 3 tyg temu :confused:

(przemor25) #22

Start, wpisz msconfig i enter. Potem zakładka rozruch i zaawansowane opcje rozruchu. W niej wybierz ilość procesorów jak najwięcej masz i powinno być lepiej.

(dr.boczek) #23

Jeśli chcesz to mogę Ci spróbować zdalnie zajrzeć do tego kompa. albo wysłać kuriera i potem odesłać. co prawda nie lubię się zajmować takimi rzeczami ale widzę że zdesperowany jesteś. jak coś info na priv

(synaptyk) #24

Czy to naprawdę zadziała?
Rozruch nie powinien oddziaływać na dalszą pracę komputera i jego wolne działanie.

(zbigg47) #25

Moim zdaniem dobrze byłoby zrobić raport FRST, aby zajrzeli specjaliści z forum.

(shortmail) #26

Hej, dzięki za informacje, poniżej linki do logów z FRST - hasło do linków shortmail

nazwiska pozwoliłem sobie zamienić na “WWW”

FRST
Addition

Podłącze dysk jeszcze kablem z innego komputeru
Dzięki za podpowiedź

(shortmail) #27

Panowie, przepięcie kabla od dysku twardego niestety nic nie zmieniło, nadal mulenie na maxa…

(synaptyk) #28

W logach nie ma nic nieciekawego oprócz jednego, a mianowicie Driver booster. Powinieneś odinstalować to i zainstalować sterowniki ze strony producenta.

Z tego screena też nie da się wyczytać bo przesunąłeś trochę na dół cały wykres więc nie widać co tyle zużywa dysku.

Tak jak wcześniej pisałem najlepiej:
Wyłączyć Windows Update i co jakiś czas go włączać by system się zaktualizował
Wyłączyć Microsoft Store
Wyłączyć Windows Defender

Spróbuj powyłączać niepotrzebne tobie elementy za pomocą tego programu - https://www.dobreprogramy.pl/DoNotSpy10,Program,Windows,65306.html - testowałem go gdzieś rok temu i wyłączał elementy znakomicie

(shortmail) #29

jestem już całkowicie załamany z tym komputerem muszę przyznać…
Próbowałem już powyższych, czy odsyłać komputer na gwarancje do morele?
Czy stwierdzą to samo co w testach czyli brak złych rzeczy?

(przemor25) #30

Ja bym odsyłał na gwarancji (szczególnie, że jego wolna praca trwa od samego początku od jego złożenia). Niedawno wrócił do mnie laptop, który losowo się restartował i dysk tam samo jak u Ciebie “rzeźbił”. Efekt? Wymiana dysku i RAM-u. Plus matryca (ale to już inna historia).

(Kurp55) #31

W składanych komputerach zazwyczaj montują jakiś badziewiarski zasilacz. Podaj jaki model i nazwę producenta.

(shortmail) #32

zawsze zamawiam komputery na biuro z jakiejś polecanej listy typu purepc
Zasilacz w komputerze jest LC-Power 350W (LC6350 V2.3) więc raczej dobry,