Bardzo wolna praca komputera od momentu zakupu

Czy tylko taki screenshot wystarczy z programu Crystal?
Odnośnie pamięci, czy muszę jakoś specjalnie zmieniać pendrive by odpalić taki test?
Czy ktoś wie jak otworzyć samo bootowanie z mojej płyty głównej?

Proszę: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2903162.html

Mojej mamie składałem podobną konfigurację - ten sam CPU, inna płyta główna, taka sama ilość RAM/taktowanie pamięci z tą różnicą, że zamiast dysku HDD dysk SSD.
Początkowo zainstalowałem bez aktywacji Windows 10 (chciałem sprawdzić jak na takiej konfiguracji działa) z obrazu od MS - nie było tragedii, ale były też obiekcje, co do wydajności i WU, więc Win10 poleciał i zamiast niego ma Linux Antergos ze środowiskiem KDE - pod względem wydajności jest lepiej, sporo lepiej.

Dodam tylko, że na jednej z maszyn miałem podobne objawy jeżeli chodzi o mielenie dyskiem na 100% i pomogło reinstalacja systemu prosto z aktualnego obrazu ze strony MS.

Czy Morele przypadkiem nie słynie z wciskania używanego sprzętu i sprzedawania go jako nowy? Bo mi to wygląda na problemy z RAM lub z dyskiem. Jak dla mnie to komputer powinien iść na gwarancję.

Jutro spróbuję zrobić ten Memtest, mam nadzieję, że sobie poradzę, bo powiem szczerze, że na tym komputerze nigdy biosa nie odpalałem i nigdy takiego testu nie puszczałem. Czy screen z CrystalDiskInfo o czymś świadczy? Czy powinienem przeinstalować swój system operacyjny?

Myślałem uprzednio, że być może problemem jest fakt, że zainst alowałem MS Office 2016 w wariancie dla studentów a potem zainstalowałem niemieckiego Outlooka 2013. Ale widzę, że przy normalnym korzystaniu z Chrome teraz mam wykorzystanie pamięci 85%.

Masz bardzo duże użycie pamięci przez Google Chrome. Nie wykluczone, że coś w niej pracuje w tle? Spróbowałbym odinstalować Google Chrome na czas próby i sprawdzić co to da w Menadżerze Zadań, w kolumnie Pamięć. Jeśli nie chcesz stracić ustawień, zakładek itp., to zaloguj się do tej przeglądarki przed jej odinstalowaniem.

Witam ponownie, udało mi się zrobić memtest86. Dwa przebiegi - brak błędów.
Proszę doradzcie co począć w chwili obecnej, komputer nadal działa ekstremalnie wolno, przy samej otwartej poczcie włączenie menedżera urządzeń powoduje brak odpowiedzi na kilka sekund po czym się powoli włącza. Otwarcie samej poczty z autostartu zajmuje komputerowi ok. 2-3min od naciśnięcia przycisku start.

Czy powinienem zrobić format wszystkiego od początku? Poniżej jeszcze zdjęcia jak jest wszystko podłączone, być może coś jest źle?

Wygląda że wszystko jest podpięte dobrze.
Wydaje mi się że jest to wina Chrome które może pracować w tle i konsumować ogromne ilości Ramu zmuszając inne programy do zapisywanie danych na wolnym HDD.

Odinstalowałem Chrome już 3 tyg temu :confused:

Start, wpisz msconfig i enter. Potem zakładka rozruch i zaawansowane opcje rozruchu. W niej wybierz ilość procesorów jak najwięcej masz i powinno być lepiej.

Jeśli chcesz to mogę Ci spróbować zdalnie zajrzeć do tego kompa. albo wysłać kuriera i potem odesłać. co prawda nie lubię się zajmować takimi rzeczami ale widzę że zdesperowany jesteś. jak coś info na priv

Czy to naprawdę zadziała?
Rozruch nie powinien oddziaływać na dalszą pracę komputera i jego wolne działanie.

Moim zdaniem dobrze byłoby zrobić raport FRST, aby zajrzeli specjaliści z forum.

Hej, dzięki za informacje, poniżej linki do logów z FRST - hasło do linków shortmail

nazwiska pozwoliłem sobie zamienić na “WWW”

FRST
Addition

Podłącze dysk jeszcze kablem z innego komputeru
Dzięki za podpowiedź

Panowie, przepięcie kabla od dysku twardego niestety nic nie zmieniło, nadal mulenie na maxa…

W logach nie ma nic nieciekawego oprócz jednego, a mianowicie Driver booster. Powinieneś odinstalować to i zainstalować sterowniki ze strony producenta.

Z tego screena też nie da się wyczytać bo przesunąłeś trochę na dół cały wykres więc nie widać co tyle zużywa dysku.

Tak jak wcześniej pisałem najlepiej:
Wyłączyć Windows Update i co jakiś czas go włączać by system się zaktualizował
Wyłączyć Microsoft Store
Wyłączyć Windows Defender

Spróbuj powyłączać niepotrzebne tobie elementy za pomocą tego programu - https://www.dobreprogramy.pl/DoNotSpy10,Program,Windows,65306.html - testowałem go gdzieś rok temu i wyłączał elementy znakomicie

jestem już całkowicie załamany z tym komputerem muszę przyznać…
Próbowałem już powyższych, czy odsyłać komputer na gwarancje do morele?
Czy stwierdzą to samo co w testach czyli brak złych rzeczy?

Ja bym odsyłał na gwarancji (szczególnie, że jego wolna praca trwa od samego początku od jego złożenia). Niedawno wrócił do mnie laptop, który losowo się restartował i dysk tam samo jak u Ciebie “rzeźbił”. Efekt? Wymiana dysku i RAM-u. Plus matryca (ale to już inna historia).

1 polubienie

W składanych komputerach zazwyczaj montują jakiś badziewiarski zasilacz. Podaj jaki model i nazwę producenta.

zawsze zamawiam komputery na biuro z jakiejś polecanej listy typu purepc
Zasilacz w komputerze jest LC-Power 350W (LC6350 V2.3) więc raczej dobry,