Bardzo wolna praca komputera od momentu zakupu

(shortmail) #21

Odinstalowałem Chrome już 3 tyg temu :confused:

(przemor25) #22

Start, wpisz msconfig i enter. Potem zakładka rozruch i zaawansowane opcje rozruchu. W niej wybierz ilość procesorów jak najwięcej masz i powinno być lepiej.

(dr.boczek) #23

Jeśli chcesz to mogę Ci spróbować zdalnie zajrzeć do tego kompa. albo wysłać kuriera i potem odesłać. co prawda nie lubię się zajmować takimi rzeczami ale widzę że zdesperowany jesteś. jak coś info na priv

(synaptyk) #24

Czy to naprawdę zadziała?
Rozruch nie powinien oddziaływać na dalszą pracę komputera i jego wolne działanie.

(zbigg47) #25

Moim zdaniem dobrze byłoby zrobić raport FRST, aby zajrzeli specjaliści z forum.

(shortmail) #26

Hej, dzięki za informacje, poniżej linki do logów z FRST - hasło do linków shortmail

nazwiska pozwoliłem sobie zamienić na “WWW”

FRST
Addition

Podłącze dysk jeszcze kablem z innego komputeru
Dzięki za podpowiedź

(shortmail) #27

Panowie, przepięcie kabla od dysku twardego niestety nic nie zmieniło, nadal mulenie na maxa…

(synaptyk) #28

W logach nie ma nic nieciekawego oprócz jednego, a mianowicie Driver booster. Powinieneś odinstalować to i zainstalować sterowniki ze strony producenta.

Z tego screena też nie da się wyczytać bo przesunąłeś trochę na dół cały wykres więc nie widać co tyle zużywa dysku.

Tak jak wcześniej pisałem najlepiej:
Wyłączyć Windows Update i co jakiś czas go włączać by system się zaktualizował
Wyłączyć Microsoft Store
Wyłączyć Windows Defender

Spróbuj powyłączać niepotrzebne tobie elementy za pomocą tego programu - https://www.dobreprogramy.pl/DoNotSpy10,Program,Windows,65306.html - testowałem go gdzieś rok temu i wyłączał elementy znakomicie

(shortmail) #29

jestem już całkowicie załamany z tym komputerem muszę przyznać…
Próbowałem już powyższych, czy odsyłać komputer na gwarancje do morele?
Czy stwierdzą to samo co w testach czyli brak złych rzeczy?

(przemor25) #30

Ja bym odsyłał na gwarancji (szczególnie, że jego wolna praca trwa od samego początku od jego złożenia). Niedawno wrócił do mnie laptop, który losowo się restartował i dysk tam samo jak u Ciebie “rzeźbił”. Efekt? Wymiana dysku i RAM-u. Plus matryca (ale to już inna historia).

1 Like
(Kurp55) #31

W składanych komputerach zazwyczaj montują jakiś badziewiarski zasilacz. Podaj jaki model i nazwę producenta.

(shortmail) #32

zawsze zamawiam komputery na biuro z jakiejś polecanej listy typu purepc
Zasilacz w komputerze jest LC-Power 350W (LC6350 V2.3) więc raczej dobry,