Bardzo wolna praca, restarty


(krzych5610) #1

Witam.

To jest stary komputer firmowy, ale mam prośbę o sprawdzenie przedstawionych raportów. Zależy mam na odzyskaniu danych.

W załączeniu raporty:

frst - http://www.wklej.org/id/2833670/

addition - http://www.wklej.org/id/2833671/

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 


(Atis) #2

Problem nie ma związku z wirusami.

Szukanie przyczyny BSOD-a za pomocą BlueScreenView


(Dimatheus) #3

Hej,

 

Wypadałoby podać informację o tym, co się dzieje z komputerem. Jakie są objawy niepoprawnego działania?

 

Pozdrawiam,
Dimatheus


(krzych5610) #4

Dimatheus     Jak widać w raporcie system XP został zainstalowany na partycji D?. Nie wiem czy to jest do końca prawidłowe? W czasie startu pojawia się komunikat, że mamy do wyboru dwa XP. Jak zostanie wybrany ten zainstalowany na D rozruch idzie prawidłowo, ale dosyć opornie. Dysk wykonuje cały czas intensywny ruch, sygnalizowany czerwoną diodą. Po uruchomieniu systemu rozpoczyna się loteria, albo da się uruchomić wybrany program, albo wyskakuje ekran śmierci i XP wykonuje restart w trakcie którego uruchamia procedurę przenoszenia i odzyskiwania utraconych danych… Gdy próbuję uruchomić drugi XP pojawia się komunikat info na czarnym ekranie o uszkodzonych plikach XP w partycji C. Po tym uruchomieniu komputer wymaga twardego restartu.


(Atis) #5

Utwórz bootowaly pendrive z Hiren’s BootCD i z poziomu Mini Xp możesz kopiować dane, wykonać Chkdsk, sprawdzić stan dysku, RAM itp., za pomocą programów diagnostycznych wchodzących w skład Hiren’s.


(Dimatheus) #6

Hej,

 

Co do instalacji systemu na innej partycji niż C - nie ma w tym żadnego błędu. Podejrzewam, że komuś uszkodził się system i nie chcąc tracić danych postawił drugi na osobnej partycji. Sam problem z niestabilnością może być spowodowany uszkodzeniem sprzętu. Stąd może warto uruchomić sprawdzanie pamięci RAM i dysku przy pomocy płyty, o której pisał Atis.

 

Pozdrawiam,
Dimatheus