Bardzo wolna praca systemu -wirusy


(m3009p) #1

Mimo posiadanego aktywnego antywirusa i poprawnej obsługi programów system operacyjny Win 7 64 bit nagle spowolnił. Przeskanowałem system Avastem co trwało bardzo długo i nic nie znalazł. Nauczony doświadczeniami i wytycznymi z tego forum przeskanowałem komputer od nowa programem Malwarebytes i znalazł 160 zagrożeń, które usunął. Po restarcie komputera system jakby ożył. Po chwilowej poprawie znów zwolnił i otwieranie programów mówiąc delikatnie staje się coraz bardziej uciążliwe. Pobrałem z forum FRST  i przeskanowałem komputer. Poniżej zamieszczam logi frst:

  1. frst - http://wklej.org/id/1856041/

  2. Addition http://wklej.org/id/1856043/

  3. Shorttcut http://wklej.org/id/1856046/

Bardzo proszę o pomoc.


#2

Przeskanuj system jeszcze programem AdwCleaner http://www.dobreprogramy.pl/AdwCleaner,Program,Windows,38865.html


(m3009p) #3

Przeskanowałem komputer ADW Cleaner i otrzymałem następujący log:http://wklej.org/id/1856074/

Po przeskanowaniu ADW Cleaner  komputer zwolnił jeszcze bardziej. W menadżerze zadań zajęcie procesora 98 % i pamięci podobnie choć nic nie mam włączone. Przeglądarka internetowa ładuje stronę startową bardzo długo. Proszę o pomoc.

przeskanowałem ponownie frst i otrzymałem takie logi:

FRST : http://wklej.org/id/1856155/

Addition: http://wklej.org/id/1856156/

Shortcut: http://wklej.org/id/1856168/

ponadto komputer podczas pracy krzyczy że w komputerze za mało pamięci. Bardzo proszę o pomoc za okazaną bardzo dziękuje.

 


(Kuba Zahradnik) #4

Coś Ci w ramie siedzi. Pobierz Kaspersky Rescue Disk, potem nagraj na płytę i botnij z niej kompa. Włącz pełne skanowanie. Po tym, uruchom kompa i pobierz Malwarebytes Anti-Malware, zainstaluj w wersji free (będziesz miał do wyboru czy chcesz trial z ochroną rezydentną, wybierz drugą opcję). Potem pełen skan. Jak nie pomoże to format.


(Acorus) #5

Przeskanuj programem Dr.WEB CureIt http://www.freedrweb.com/cureit/?lng=pl

 


(Forsajt) #6

Zamiast na ślepo skanować system różnymi programami antywirusowymi, nie możesz po prostu za pomocą menedżera zadań sprawdzić który proces powoduje obciążenie procesora i zajęcie pamięci?


(m3009p) #7

Przeskanowałem komputer Dr. WEB i nie znalazł żadnego zagrożenia. Oto log z programu będę próbował teraz za pomocą Kaspersky Rescue Disk http://wklej.org/id/1857290/.

 


(IPSEN) #8

Uruchom -Process Explorer-zaznacz >Options>VirusTotal.com>Check VirusTotal.com-zrób screena gdy system przymuli ,i pokaż na forum


(m3009p) #9

Przeskanowałem komputer Kaspersky Rescue Disc i usunąłem przeglądarkę i Java i komputer przestał zapychać pamięć i generować zbędne procesy. W tej chwili chcę zainstalować nową przeglądarkę i JAVA bo to zapychało najbardziej.