Bardzo wolna prędkość opcja do 80mb a jest

Witam problem jest taki że posiadam neostrade do 80mb na początku pobierałem 60 mb/s tzn w teście speed test a gdy pobierałem z dobrych programów grę demo dużą pojemność to dochodziło do 3 mb/s dlaczego tak jest? teraz jest to samo

Szybkość pobierania zależy również od serwera, z którego pobierasz. Nie oczekuj, że zawsze będziesz osiągał maksymalną prędkość łącza.

Orange ma bardzo restrykcyjną politykę peeringową, gdzie każe sobie sporo płacić za bezpośredni transfer do swojej sieci, dlatego może się zdarzać, że w godzinach szczytu nie będziesz osiągał pełnej prędkości pobierania np. z DP.
Z tego co wiem, Dobreprogramy nie mają bezpośredniego połączenia z Orange, więc taka prędkość to standard.

Też mam 80 mb, a mam 40 mb

opcja do 80mb

Pogrubiłem wyraz, którego w ofertach dostawców klienci nie widzą, bo utrudniają im to zamieszczone po nim cyferki. Ty jesteś w jeszcze o tyle komfortowej sytuacji, że spadki masz na pojedynczych serwerach. Gorzej gdy dostawca leci sobie w kulki i masz np. LTE z rzeczywistą prędkością 0,5-1Mb/s bez względu na źródło pobierania danych.

1 polubienie

UPC 250/20 Mb/s (instalacja w budynku jest nowa)
Google Photos
29*8=232 Mb/s (INTEL I-218V , RJ-45 5m CAT6)
Na speedtest.net/pl niezależnie od pory dnia i nocy nie mam mniej niż 240/19 Mb/s PING 13-15 ms . Serwer z którego pobieramy musi być odpowiednio wydajny .
ORANGE dla mnie byłby ostatecznością (NETIA , VOICE NET , VECTRA , MULTIMEDIA) .

Zrób test na speedtest.net i podaj wynik.