Bardzo wolna prędkość opcja do 80mb a jest

(maciekk26) #1

Witam problem jest taki że posiadam neostrade do 80mb na początku pobierałem 60 mb/s tzn w teście speed test a gdy pobierałem z dobrych programów grę demo dużą pojemność to dochodziło do 3 mb/s dlaczego tak jest? teraz jest to samo

(Odyniec_Stary) #2

Szybkość pobierania zależy również od serwera, z którego pobierasz. Nie oczekuj, że zawsze będziesz osiągał maksymalną prędkość łącza.

(MatX_) #3

Orange ma bardzo restrykcyjną politykę peeringową, gdzie każe sobie sporo płacić za bezpośredni transfer do swojej sieci, dlatego może się zdarzać, że w godzinach szczytu nie będziesz osiągał pełnej prędkości pobierania np. z DP.
Z tego co wiem, Dobreprogramy nie mają bezpośredniego połączenia z Orange, więc taka prędkość to standard.

(pikaczu) #4

Też mam 80 mb, a mam 40 mb

(WODZU) #5

opcja do 80mb

Pogrubiłem wyraz, którego w ofertach dostawców klienci nie widzą, bo utrudniają im to zamieszczone po nim cyferki. Ty jesteś w jeszcze o tyle komfortowej sytuacji, że spadki masz na pojedynczych serwerach. Gorzej gdy dostawca leci sobie w kulki i masz np. LTE z rzeczywistą prędkością 0,5-1Mb/s bez względu na źródło pobierania danych.

(KAZDAN63) #6

UPC 250/20 Mb/s (instalacja w budynku jest nowa)
New photo by KAZIMIERZ DANIEL
29*8=232 Mb/s (INTEL I-218V , RJ-45 5m CAT6)
Na speedtest.net/pl niezależnie od pory dnia i nocy nie mam mniej niż 240/19 Mb/s PING 13-15 ms . Serwer z którego pobieramy musi być odpowiednio wydajny .
ORANGE dla mnie byłby ostatecznością (NETIA , VOICE NET , VECTRA , MULTIMEDIA) .

(Radek68) #7

Zrób test na speedtest.net i podaj wynik.