Bardzo wolne kopiowanie danych na pendrive

Witam mam pendrive KINGSTONA, 4gb po próbie przekopiowania danych powyżej 1 GB to trwa wieki przy kopiowaniu 15 mb danych zajmuje to około 20 minut.

Zainstalowałem to oprogramowanie do USB 2.0 i service packa , pendrive sformatowałem. Proszę o porady.

Jaki system ?

Jaka wersja service packa ?

Dokładny model płyty głównej ?

Czy jesteś pewien, że USB 2.0 jest obsługiwany przez twoją płytę główną (kontroler) ?

I przede wszystkim pod co podłączasz pen-drive (bezpośrednio do portu wbudowanego w płytę główną, do portu w karcie rozszerzeń PCi, a może do rozgałęźnika USB - Hub) ?

Jakie inne urządzenia masz podpięte pod USB ?

System Windows XP.

Service Pack 2.

Płtya główna nie jestem w stanie teraz na to odpowiedzieć bo nie mam dostępu do tego kompika ale wiem że jest z 2002 r.

Jestem pewny bo oprogramowanie było na płycie ze sterownikiem.

podłanczam pednrive z tyłu komputera.

chyba żadne.

Pójdź z tym pendrivem do znajomego, u którego inne pamięci działają z zadowalającą prędkością i sprawdź czy ten Twój uzyskuje podobne prędkości co u Ciebie. Jeżeli tak, to znaczy, że masz beznadziejnego pendrivea (co w przypadku tanich Kingstoneów nie jest trudne), jeżeli nie to znaczy, że albo nie masz tych gniazd USB2.0, albo masz coś porąbane z softwarem.

Możesz też sprawdzić czy jakiś inny pendrive, który wiesz, że działa szybko na innych komputerach u Ciebie ma problemy z transferem. Jeżeli ma, to znaczy że “że albo nie masz tych gniazd USB2.0, albo masz coś porąbane z softwarem.” Jeżeli wszystko działa dobrze, to “masz beznadziejnego pendrivea”.

Wrzuć tutaj wykres z HDTune Benchmark: http://www.hdtune.com/ “Wchodzimy do zakładki Benchmark, wciskamy przycisk Start i po zakończeniu testu podajemy wyświetlane informacje bądź zrzut okna programu.”

Ja osobiście posiadam komputer w którym posługuję się USB 1.1 z powodu:

usb-asrock-k7s8x-minuty-uruchamianie-windowsa-t173782.html?hilit=asrock

I choć kopiowanie przebiega wolniej niż jak mam włączone USB 2.0 nie za bardzo narzekam.

Kopiowanie pliku 15 MB z dysku na kartę pamięci trwa niewiele ponad 10 sekund.

U ciebie coś naprawdę jest nie tak spójrz: http://pl.wikipedia.org/wiki/USB

Przyjmując nawet USB 1.1 i najniższy z możliwych transferów “(Low Speed) 1,5 Mbit/s (0,1875 MB/s)”

0,1875 MB/s x 80 sek = 15 MB

Wynika z tego, że plik 15 MB powinien być kopiowany około 80 sekund.

Ps.: I jeszcze jedna sprawa, te 15 MB które kopiowałeś ile to było plików ?

Bo jeśli kilka tysięcy, to “trochę” zmienia postać rzeczy.

Ps2.: Spotkałem się kiedyś z sytuacją, że ktoś opisywał, że posiada cztery gniazda USB z czego tylko w dwóch działało USB 2.0 wiec spróbuj w innych gniazdach.

Ps3.: A w biosie USB 2.0 nie jest wyłączone ?