Bardzo wolne logowanie na konta użytkowników


(Silverp) #1

Posiadam Vista Home Premium +64 SP1 od 2 lat na desktopie o konfiguracji: AMD 64 X2 3800, Gigabyte M55S-S3, RAM 4 GB. Do tej pory pracowałem na koncie administratora, bez poważniejszych problemów z logowaniem i wydajnością systemu. Obecnie, w celu podwyższenia bezpieczeństwa, utworzyłem 2 dodatkowe konta użytkowników i od tego momentu obserwuję następujące objawy:

  1. Szybkie logowanie na jakiekolwiek konto w chwilę po pojawieniu się panelu logowania i wpisaniu hasła przebiega bez zakłóceń. Odczekanie z wpisaniem hasła i logowaniem na konto powoduje, że OS "głupieje", logowanie trwa kilka minut, bardzo opornie, z częstym zawieszaniem się, jakby "coś" spowalniało pracę systemu (indeksacja?,wstępne ładowanie programów do pamięci?ładowanie ustawień spersonalizowanych danego użytkownika?)

  2. Przy przełączaniu się na innego użytkownika jest bardzo podobnie lub nawet gorzej, czas logowania na konto następnego użytkownika trwa 4 - 5 minut i objawy te same: mulenie, okresowe wstrzymania pracy systemu, np. nie włączanie się Sidebara lub tylko pojedynczych gadżetów itp.

  3. Podobne objawy występują przy opcji wylogowania się z konta jednego i zalogowaniu na konto drugiego użytkownika oraz administratora.

System nie był w jakikolwiek sposób "poprawiany", żadnych "tuningów" czy wyłączania usług oraz wydaje się być niezainfekowany: włączony WinDefender i zapora, sprawdzany NOD32, log z HJ analizowany automatem OK, Spybot Search&Destroy - OK, czyszczony regularnie CCCleanerem.

Będę wdzięczny za sugestie co do zdiagnozowania przyczyn i możliwości usunięcia niedogodności. Dziękuję za porady typu: zlikwiduj konta..., zmień komputer...


(niezDarek) #2

zoptymalizuj autostart:

start>uruchom wpisz msconfig> zakładka uruchamianie wyłącz niepotrzebne programy uruchamiające się podczas startu

instalowałeś ostatnio jakieś sterowniki ??


(Silverp) #3
  1. Jedynym nowym sterownikiem, zainstalowanym przed utworzeniem kont był sterownik DVI Samsunga do monitora.

  2. W autostarcie włączają mi się: WinDefender, NOD32, Skype i panel Realtek Audio HD i tak też było przed utworzeniem kont.Ustawiony czas startu systemu: 30 sekund.