Bardzo wolne otwieranie stron internetowych

Prosze o porade w sprawie łącza z neostradą. Od pewnego czasu bardzo wolno otwieraja sie strony. Wyczyściłam kompa już wszystkim co jest dostepne, zrobiłam reinstalacje windows xp. Test wygląda tak ja k w załączniku.

18296755.jpg

Sprawdź prędkość na speedtest.net, bo do tego nigdy nie miałem zaufania :slight_smile:

Wszystkie witryny, czy tylko jakieś określone?

Wszystkie witryny tak się otwierają. Sprawdziłam na tym drugim teście i jest to samo. Zrobiłam już reinstalacje systemu, zainstalowałam jeszcze raz neostradę. Dysk jest zajęty na 20%. Nie wiem co dalej. Wyczyściłam ccleanerem i jeszcze paroma programami…Mam AWAST. Mój system windows xp sp. 3 , Płyta główna ECS P4 VXASD2+.Odinstalowałam firefox.Został Internet explorer.Nie wiem co jeszcze mogę zrobić.

Modem livebox neostrada.

Mieszkam na wsi więc nikt nie podbiera. Zrobiłam test na stronie wp.pl . Szybkość łącza wynosi 1mb/sek a w/g neostrady powinno być 10mb/sek.Pisze że jest “słaby wynik stabilności łącza”

Czy to może być popsuty port USB? Mam dwa porty i sprawdzałam w dwóch , też bez zmian.

Może ktoś ma podobny problem lub miał? Prosze o poradę.

Masz może inny modem? Np. ten, który można dokupić za teraz chyba 20 zł przy podpisywaniu umowy? Jeśli tak, to sprawdź na nim.

Nie mam. Na tych portach drukarka , aparat fotograficzny, myszka , klawiatura chodzi.Dlaczego modemlivebox nie ma szybkosci? Wyłączyłam oszczędzanie energii w portach US i nic. Co dalej?

Livebox nie jest modemem, tylko routerem - urządzeniem do rozdzielania łącza na kilka stanowisk poprzez wifi(bezprzewodowo), lub poprzez kabel. Modem, to jest to co wpinasz do komputera pod USB. Faktycznie dobrze byłoby, jakbyś podmieniła modem na inny i sprawdziła czy działa tak samo, czy nie. Jak nie, to ja bym się nie cackał - zadzwoniłbym na support Neostraty i niech Ci pomogą telefonicznie, albo niech przyślą patafiana co Ci sprawdzi co jest nie tak.

Dodane 20.02.2011 (N) 7:43

Jeszcze jedno pytanie przyszło mi do głowy, nie masz czasami pod internet podłączonych dwóch komputerów?

Nie mam dwóch komputerów. Zastanawiam się czy nie podłączyć na wi-fi bezprzewodowo. Podejrzewam że moje porty USB są wadliwe. Czy to dobry pomysł?

Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc.