Bardzo wolne uruchamianie sie systemu XP

Ostatnio wstawiłem do komputera takie rzeczy:

  • Procesor AMD Athlon x2 3800+ (dwurdzeniowy)

  • Płyta główna Microstar K9N4 ULTRA-F

  • Karta graficzna Ge Force 6200 256MB

  • Pamięć 512 mb DDR2 PC667

Po zainstalowaniu systemu (XP z SP2 i wszystkimi uaktualnieniami) dziwnie ładuje mi sie system.

Najpierw na ekranie pokazuje się logo producenta płyty i pod spodem napis: "Press TAB to switch to POST or DEL to run BIOS setup. Jeżeli nic nie naciskam, to komputer kilka minut czeka i dopiero ładuje system. Jeżeli nacisnę TAB, to pokazuje się ekran z testowaniem pamięci i znajdowaniem HDD i CD-ROM-ów, ale robi to wszystko 3-4 minuty. Jeżeli nacisnę DEL, pokazują się na ekranie ustawienia BIOSU. Bootowanie systemu mam ustawione: 1 HDD, 2. CD-ROM. Tak czy owak, uruchamianie komputera trwa kilka minut i jest denerwujące. Co może być źle ustawione?

To chyba nie ma związku z windowsem Xp. Na moje to masz coś w dziwnie w biosie poustawiane. Być może płyta próbuje coś wykryć jak tak to długo to trwa aż 4 minuty. A po tym system ładuje się normalnie i chodzi stabilnie?

Kiepsko otwierają się strony (przeglądarka Firefox 2.0), nieraz trzeba po kilka razy klikać lub wpisywać adres zanim się otworzy. Poza tym normalnie, jak już system się załaduje, to chodzi dobrze.

Zmień w BIOS kolejność. Ustaw jako pierwszy napęd CD-ROM.