Bardzo wolne wczytywanie stron

Witam . Mam następujący problem - wszystkie strony internetowe bardzo wolno się otwierają , inne aplikacje internetowe działają bez problemu . Internet 2mb/s od Netii . Sprawdzałem pod kątem wirusów programami NOD32 oraz drWeb , Spybot Search and Destroy , komputer czysty. Strony bardzo wolno się ładują niezależnie od przeglądarki ( tak samo w firefox , chrome , operze ). Dodatkowo po każdym zapytaniu w google od razu wyświetla mi się komunikat że mój komputer lub sieć wysyła automatyczne zapytania i musze wpisywać kod by potwierdzić że nie jestem automatem . Co to może być ??

U mnie w akademiku z tym googlem to samo było.Mieliśmy jedno zewnętrzne IP i po prostu za dużo zapytań z jednego IP szło…

Coś po stronie internetu :slight_smile:

Na pewno komputer czysty? Sprawdź czy podczas bezczynności komputer samoczynnie nie wysyła jakiś pakietów (danych) do Internetu. Jeśli tak, to znaczy, że jakiś babok siedzi Ci w systemie.

Zapuściłem Malwarebytes Antimalware i to samo - komputer czysty. Już mi brak pomysłów. Nie mam pojęcia co dalej , strony dalej tragicznie się ładują .

A sprawdź jakie masz pingi do bramy i np. do wp.pl

Mam dokładnie to samo ; ] Dodatkowo, oprócz wolno otwierających się stron i problemem z google, nie mogę pobierać z domen jak rapidshare czy hotfile. Pisze mi, że aktualnie pobieram, chociaż nic takiego nie ma miejsca. Też mam internet z netii, sytuacja jest ta sama na 2 komputerach (laptop i stacjonarny) a zaczęło się to wczoraj. Więc wina leży chyba po stronie netii, trzeba tam zadzwonić i wyjaśnić całą sprawę(czyt.- opierniczyc ich :twisted: )

Badanie www.wp.pl z użyciem 32 bajtów danych:

Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=34ms TTL=247

Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=28ms TTL=247

Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=34ms TTL=247

Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=28ms TTL=247

Statystyka badania ping:

Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 4, Utracone = 0 (0% straty),

Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:

Minimum = 28 ms, Maksimum = 34 ms, Czas średni = 31 ms

Z powyższych wyników można wywnioskować, że internet masz dobry.

A jak z ilością wolnego miejsca na dysku C:\ ?

No właśnie , chodzi o to że tylko strony na przeglądarkach strasznie wolno się wgrywają. Często grafika strony nie wgrywa się w ogóle , natomiast klient ftp śmiga aż miło . Chyba że to wina operatora ( netia ) , ale wtedy ftp też by

chyba wolno szło ?

Dodane 19.08.2010 (Cz) 20:44

W akcie desperacji zainstalowałem na nowo windowsa , przed podłączeniem netu skan dr web , malwarebytes , włączyłem firewalla i… dalej tak samo . Strony ładują się 2-3 minuty albo w ogóle (pusta strona).

Za to ftp śmiga aż miło . O co tu chodzi? Ludzie pomóżcie !

Mam identycznie od 2 dni ,problem pojawił się około 16-17. Strony ładują sie bardzo wolno ,jako tako da się tylko przeglądać strony rano później strona potrafi ładować się 1min-2min . gry pc online działają bez zarzutu .

sprawdzałem szybkość neta rano i było :

download; 5000

Upload:500

wyniki z południa:

download;655

upload: 363

Dodam że od 8 sierpnia mam internet 8mb

Zadzwoń do dostawcy internetu i spytaj się o co chodzi. Ja już tak kilka razy robiłem, pytając się, czy są przeprowadzane jakieś modyfikacje czy coś w tym stylu, bo internet wolniej ostatnio “chodzi”.

Witam,

Mam identyczny problem - bardzo wolne wczytywanie stron, brak możliwości ściądania plików z rapidshare - komunikat, że właśnie coś ściągam. Poza tym wszystko działa normalnie - prędkość ściągania plików jest normalna, wirusów nie ma - robilem ostatnio skany i sprawdzane były logi. A i dodam, że w nocy net chodzi normalnie, strony wczytują się tak jak powinny, jednak rano problem powraca.

Net podobnie jak wyżej z Netii.

Znaleźliście rozwiązanie, czy może dzwoniliście do Netii i to od nich jakaś usterka?

Mam taki sam problem. Przedłużyłam umowę, oczywiście jestem w Netii. Od 1 września mam prędkość niby 7,4Mb/s. Ale jakoś tej prędkości u siebie nie widzę. Strony od 1 września zdecydowanie wolniej się ładują, a czasami wcale się nie załadowują. Pobieranie plików też za fajnie nie wygląda. Przez przeglądarkę maksymalnie do 300KB/s. Jedynie co przez torrenty szybciej, bo dochodzi do 700KB/s. Dodam, że antywirus żadnych wirków mi nie wykrywa. Nie dzwoniłam do Netii, ponieważ myślałam, że ten problem minie po jakimś czasie, ale nie mija.

Wcześniej miałam 1,3Mb/s i przyznam że bardziej byłam z tej prędkości zadowolona :stuck_out_tongue: