Bardzo wolne Wi Fi na komputerze i brak netu po kablu - sterowniki z wykrzyknikiem

Witam.

 

Wczoraj dostałem zamówiony komputer, 

taka konfiguracja (poniżej) i zaczęły się schody sterowniki zainstalowałem z oryginalnej płyty, a w menadżerze urządzeń pisze mi (załącznik) że ich nie ma, mało tego, na laptopie internet jest 16 mega, u mnie 5, router znajduje się 40 cm od komputera stacjonarnego (bo tam mam wi fi, po kablu nie idzie bo jak - sterowniki podobno niezainstalowane, jak instalowałem i widać wykrzyknik, szczerze powiedziawszy mam ochotę ten komputer sprzedać i kupić ze sklepu, bo ten był robiony na zamówienie, błagam nich mi ktoś pomoże bo dostaję juz białej gorączki, mało tego wifi non zrywa, a na 6 letnim laptopie nie - dziwne prawda?

jeśli ktoś ma linki do sterowników abym mógł po kablu się łączyć (bo na tych jest wykrzyknik), to będę wdzięczny, a jak nie to sprzedam go na allegro i kupie ze sklepu, tam przynajmniej wszystko jest skonfigurowane, ja musiałem instalowac system i wszystko inne, a nie jestem w tych sprawach dobry, ohhhh mam już dość.

 

Procesor Core i7-4790k Devil’s Canyon 4.0 GHz (4.4 GHz w trybie turbo)

Płyta główna ASUS Z97 PRO WIFi AC

Dysk twardy WD Caviar Red 2TB 64MB SATAIII (WD20EFRX)

Napęd optyczny: ASUS DVD: DRW-24F1ST SATA czarny BOX (Kod Producenta: DRW-24F1ST/BLK/G/AS)

 Obudowa: Z3 PLUS USB3.0 czarna (kod producenta: Z3 PLUS BLACK)

Zasilacz FSP Fortron Aurum PRO 850W GOLD

karta graficzna: GTX780-DC2OC-3GD5 

chłodzenie procesora SILENTIUMPC FERA PRO s.2011 (HE1224)

pamięć Kingston 2x8GB DDR3 HyperX BEAST 2133Mhz

Karta dźwiękowa: SOUND BLASTER ZX

 

post-132205-0-09397100-1406827477_thumb.

Witam

 

Pod tym linkiem są sterowniki do LAN http://www.asus.com/pl/Motherboards/Z97PROWiFi_ac/HelpDesk_Download/

 

Jeśli masz inny system to zmień na odpowiedni.

To jeszcze powiedz mi które są od internetu po kablu, dzięki z góry

Ściągnij wszystkie sterowniki ze strony, którą podał kolega wyżej, dla systemu, który zainstalowałeś. Nie instaluj sterowników z płyty, bo nie wiadomo do jakiego są one OSa. Może być tak, że zainstalowałeś sterowniki do innego Windowsa niż posiadasz i część z nich działa, część nie. 

Jeżeli dla danej części dostępnych jest więcej niż jeden to wybierze ten nowszy. 

 

Dodatkowo sterownik do karty graficznej ściągniesz stąd:

http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl

 

a do karty dźwiękowej stąd:

http://pl.creative.com/p/sound-blaster/sound-blaster-zx

 

Zakładam, że podłączyłeś antenę do złączy WiFi ?

 

PS.

Karta sieciowa od internetu po kablu to LAN lub Ethernet a do WiFi to Wireless lub WLAN.

Ale karta grafiki mi dziala sterowniki tez to samo z dźwiękową, a płytę mam od asusa i instalowałem ręcznie, po drugie podczas instalacji tych z tego linka instalator pytał się mnie czy naprawić czy odinstalowac bo juz sterownik jest zainstalowany

 

No i git, że się pyta. Odinstaluj i zainstaluj jeszcze raz. 

 

Jak komputer jest podłączony kablem to będzie się łączył przez kabel. Możesz wyłączyć “Automatyczne łączenie z siecią”, które jest dostępne w Właściwościach połączenia znajdującego się w Sieciach. 

Zgadza się stery instalowałem pod W8, ale jak zaktualizowałem to stery były nie aktualne, nic nie rwie, postanowiłem stery manualnie instalować z folderu (folderów) który znalazłem pod nazwami Win 8.1 x64, i faktycznie, działa bez zarzutu jak na razie. Temat zamknięty. Dziękuję wszystkim za pomoc.