Bardzo wolno działający systemem na nowym komputerze

Witam mam problem. Ostatnio brakło mi kasy a “sfajczył mi sie komputer” i musiałem dosyć tanio cos złożyć

Z początku miałem cos takiego :

Intel Core Duo E5300 2.6 GHz

MSI P45 Neo3-FR

3 gb ddr 2 1066 mhz

ATi Radeon HD 3870

WESTERN DIGITAL 3,5" SATA 500GB

i zasuwał jak głupi :slight_smile: a teraz na szybkiego z braku funduszy złożyłem coś takiego

Intel Core Duo E5300 2.6 GHz

Gigabyte GA-EQ45M-S2 

4 gb ddr2 667 mhz

Radeon HD2600 PRO 256MB Sapphire

WESTERN DIGITAL 3,5" SATA 500GB

a że RAM-y nie obsługiwało 1066 mhz tylko max 800 więc sprzedałem i kupiłem 4 kości 800 mhz i jak się okazało 1 wykrywa jako 667 mhz :frowning:

Więc pytanie jest takie , czy naprawdę w Windowsie ( podczas odpalania itp) była by taka duża różnica w funkcjonowaniu (nie w grach) w tych dwóch zestawach ??? np Wind 7 64 bit bądź 8 ??? skoro w testach( tych w Windowsie) kiedyś wychodziło 6,1 a teraz 5,2 (zaniżone przez grafikę )to raczej różnicy być nie powinno a muli jak *****, system ładuje się minute czasem dłużej nawet po czystym formacie. I czy naprawdę opłaca się w przejście na owe 64 bit ?

pozdrawiam

P.S linki do info o płytach głównych 1.http://www.agito.pl/plyta-glowna-msi-p4 … 32252.html

http://www.agito.pl/plyta-glowna-gigaby … 2826.html2.

gregory541 , zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

Cześć,

jaki masz zasilacz?

Z wyrazami szacunku,

Lewanxd

nie pamiętam a jestem w pracy poza domem ale wiem ze 700-stetke i coś dosyć drogiego kiedyś kupowałem , a był sprawdzany i mu się nic nie stało

To zobacz jakiej firmy ta 700 -setka. Czy była już w poprzednim zasilaczu co Ci spaliło. Czy poprzedni zestaw i aktualny był czy jest podkręcany. Dysk jest ten sam to pokaż screen z programu HDTune zakładka Health a jak puste białe okno to z programu CrystalDiskInfo.

ale pytanie takie bardziej proste czy między

Intel Core Duo E5300 2.6 GHz

MSI P45 Neo3-FR

a

Intel Core Duo E5300 2.6 GHz

Gigabyte GA-EQ45M-S2

bez podkręcania ( chodzi o płytę główną tylko jest różnica w prędkości czy to raczej nie tego powód)