Bardzo wolny Firefox


(K Noszkowski) #1

Sprawa wygląda następująco. W sierpniu formatowałem komputer. Po formacie Firefox chodził przeraźliwie wolno. Próbowałem rożnych starszych wersji, kombinowałem z dodatkami nic nie pomagało. Ale jakoś poradziłem sobie z tym dzięki komendom w: "about:config". Problem jest taki, że nie pamiętam jakimi.

W ostatnich dniach również byłem zmuszony do formatu i sytuacja się powtarza. Nie ma znaczenia czy Firefox jest z uruchomionymi czy wyłączonymi dodatkami (to tylko flash, java, qlite). Nie mam zamiaru instalować innych przeglądarek. Mam IE8 i on chodzi tak wolno jak zawsze. Mam najnowsze wersje Firefoxa i dodatków. Komputer jest stary (ma 9 lat), ale nie narzekam na szybkość działania.

Przed formatem nie było żadnych problemów. Firefox po uruchomieniu używał około 40 MB pamięci. Teraz od razu po uruchomieniu to jest 90 MB. Zrobiłem kopię zapasową profilu przed formatem i ustawienia są identyczne, jak wcześniej. Spowolnienie objawia się tym, że nie da się oglądnąć filmu na youtube, bo tnie. Nie da się zagrać w pokera na fejsie, bo jest tak spowolniony, jak gra przy 5 fps-ach. Strony również wczytują się wolno.

Podaję loga, ale jak widać w komputerze nic nie ma. Nie mam nawet chwilowo antywirusa. Mam Windows Xp SP3.

http://wklej.to/iCaBh

Zastosowałem się do tych komend z linka poniżej (dla Wolny komp + szybkie łącze). I jest lekka poprawa. Np jak piszę coś na twitterze to znaki pojawiają się normalnie. Wcześniej było tak wolno, że napisałem słowo a litery pojawiły się po kolei z opóźnieniem.

http://b39.cal.pl/firefox.html#RedukcjaZuzyciaPamieci

Szukałem różnych sposób i próbowałem, ale nie udało mi się wrócić do stanu przed formatem. Może ktoś ma jakiś sprawdzony sposób na przyspieszenie Firefoxa? Chodzi o edycję komed w about:config, bo tak poradziłem sobie z tym w po poprzednim formacie.


(xyzzyx) #2

Może http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=& … s6xjYI7yZA


(krzysiekx) #3

A co Ci tak na tym Firefoxie zależy? Teraz do każdej przeglądarki jest multum rozszerzeń, zainstalujesz sobie coś innego a ustawisz jak dawnego Firefoxa. Nie ma się co męczyć.


(Zeus__) #4

Spróbuj odinstalować firefoxa razem z ustawieniami które importowałeś i spróbuj na domyślnych ustawieniach. Teraz raczej korzysta się z podawania logów z programów OTL i gmer. Ale zanim podasz przeskanuj komputer szybkie skanowanie Malwerbytes antymalware i Kaspersky Virus Removal. Tutaj jest instrukcja OTL+gmer

Następnie podaj paramatry swojego komputera, płyta główna pamięć RAM, grafika, system operacyjny wraz z Service Packiem itp…

Jeśłi kombinowałeś about:config i te ustawienia za każdym razem wczytujesz po preinstalowaniu przeglądarki, i jest problem to może coś źle skonfigurowałeś. Zaleca się domyślne opcje przeglądarki. Dodatkowo proponuję sprawdzić działanie Google Chrome, Opera i IE domyślny, czy ten problem się będzie powtarzał na pozostałych przeglądarkach


(K Noszkowski) #5

Ok. Wywaliłem całego Firefoxa ze wszystkim. Zainstalowałem na świeżo i jest nieco lepiej. Po wprowadzeniu kilku zmian w about:config jest juz prawie tak jak przed formatem. Youtube i inne strony z filmami działają normalnie, w pokera też da się zagrać. Ale to nie jest ta szybkość, co wcześniej.

Testowałem IE8 i Google Chrome. IE8 używał od czasu do czasu i tam wszystko działa, tak jak działało, czyli zbyt wolno. Ale nigdy nie było problemów z zacinaniem się w IE8 filmików itd. Chrome działa najszybciej. Ale nie podoba mi się ta przeglądarka. Brak normalnego, bocznego paska z zakładkami przekreśla ją dla mnie. Ten problem dotyczył tylko Firefoxa.

Nie ma żadnych wirusów ani syfu w komputerze.

Mój komputer, ma 9 lat, ale oprócz płyty głównej i procesora cała reszta była między czasie wymieniona:

Windows XP SP3

Płyta główna Gigabyte GA-7DXE

AMD Athlon 2000+

768 MB DDR Ram

Radeon X800Pro/GTO

Logi z OTL:

http://wklej.to/lOHrG

http://wklej.to/osAPd

Dodane 11.04.2012 (Śr) 22:39

Problem rozwiązany. Nie wiem jak to mogłem przegapić. Miałem starszą wersję sterowników do karty graficznej. Wszystkie instalki mam na jednej partycji w folderze i gdy ściągam nową wersję jakiejś, to usuwam starą. W przypadku sterowników do karty graficznej musiałem się pomylić i wywaliłem nowe, a stare zostawiłem.

Teraz wszystko działa idealnie. Temat do zamknięcia. Dzięki za odzew.