Bardzo wolny komputer

Tak posiadam bardzo starego komputera który chodzi baaaaardzo wolno, a chcę zauważyć, że nigdy tak nie chodził. NIe wiem co robić pomóżcie.

System: MS Windows XP Professional 32-bit Dodatek Service Pack 3

Procesor: Intel Pentium 4 540 3.2 GHz

płyta główna: ASUSTeK Computer INC. P5AD2-E-Deluxe

RAM: 1 GB

Karta graficzna: 256MBRADEON X600/X550 Series (Sapphire/PCPartner)

Dysk twardy: 156GB SAMSUNG SAMSUNG HD160JJ (SATA)

Zasilacz: Modecom Feel 350 W

Być może system masz już “nieświeży” :).

a co to znaczy?

A no tak zasilacz to: Modecom Feel 350 W

Chodzi mi o to, że może po prostu zapchał się różnymi aktualizacjami, ma zaśmiecony rejestr, zbędne usługi w tle… Zoptymalizuj go :). W Internecie jest multum poradników, jak to zrobić.

Niestety wyczyszczenie dysku ze zbędnych plików CCleaner i wyczyszczenie rejestru nic nie daje.Jest to stosowane na tym komputerze i niestety dalej nic

Wirusa żadnego nie masz? Wyłącz usługę indeksowania i aktualizacji (i tak już na XP nie jest nic wydawane) automatycznych. Głownie to one zamulają system. Być może to również problemy z dyskiem, skoro zwolnił tak nagle.

Komputer ogólnie zaczął zwalniać stopniowo. Avast! Free Antivirus 7 przeskanowałem i nic nie znalazł.

Skoro zaczął zwalniać stopniowo, to jest to normalny objaw starzenia się systemu. Skopiuj ważne dane na pendrive i przeinstaluj system. Jeśli to nie pomoże, wtedy można zacząć doszukiwać się problemu ze sprzętem.

Zrób logi OTL:

otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html

Hmmmmm to nie dobrze, bo płytka z Windows zgubiła się :confused: ehhh