Bardzo wolny start bios i xp

Na forum jestem nowy i nie wiem czy były tu poruszane tematy podobne do mojego . Mój problem polega na bardzo wolnym starcie bios a następnie wręcz ślimaczym starcie xp.Kilka dni temu kupiłem nową płytę główną dwie kości ram po 2 giga każda oraz procesor amd athlon niestety hdd oraz dvd nie są nowe

i są na ata zamiast sata .Prawdopodobnie problem leży w ustawieniach bios , niestety jeszcze nie umiem poruszać się w ustawieniach bios.

Bardzo proszę kolegów forumowiczów o pomoc oraz konkretne i wyczerpujące podpowiedzi.

moja konfiguracja :

płyta główna -asrock k10n78m

pamięć ram 2x2gb

procesor amd athlon 64 x2 dual core

hdd samsung 20gb

hdd wdc 80gb

Zainstalowałeś wszystkie sterowniki, które producent dołączył do płyty głównej?

wszystko co było zalecane ,zawsze od tego zaczynam

Podstawą przy wymianie płyty głównej jest znajomość i konfiguracja BIOSU.

Każda płyta ma inne ustawienia i każda pracuje inaczej.

Trzeba ustawić poprawnie timing,fsb i.t.p. rzeczy gdyż nie wszystkie płyty domyślnie wykrywają poprawnie tą konfiguracje.

Zasięgnij opinii fachowca bo przez forum musielibyśmy napisać ci referat na kilka kancelaryjnych o znajomości biosu.

Sciągnij np Everest http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … ition+2.20 i posprawdzaj czy parametry sprzętu zgodne są z tym co uważasz, że powinno być (częstotliwość procka, pamięci itp) Jeśli będą inne to prawdopodobnie masz błędnie skonfigurowany bios.

ie.