Bardzo wolny start Windows 7

Witam. Co mi poradzicie na przyspieszenie startu systemu?

Obecnie jest tak, że powoli się uruchamia(chodzi mi o czas już po pokazaniu pulpitu- minuta lub dwie), po minucie włączam przeglądarkę, wejdę w jedną stronę i na minutę zawiecha, potem jakoś komp się rozrusza.

Cześć

Standardowo zacznij od uporządkowania autostartu.

Odinstaluj też zbędnę programy, zaktualizuj system oraz pozostałe programy, przeczyść system np. programem CCleaner, zdefragmentuj partycje.

Nie zaszkodzi również profilaktycznie przeskanować systemu np. programem Malwarebytes (przy instalacji odznacz okres testowy).

Dzięki, niewielkie, ale zawsze jakieś poprawy. Trochę szybciej się uruchamia, ale dalej jest to długo(do minuty). Gdy wejdę w przeglądarkę, to już się nie zawiesza, ale też trochę wolno jeszcze. Zeskanowałem MalwareBytes i znalazłem trzy trojany i kilka innych drobnostek.

Może jeszcze coś doradzicie?

Cześć

Czas uruchamiania komputera naprawdę nie jest zły, możesz oczywiście dla pewności przetestować dysk twardy.

Jeżeli miałeś (masz?) infekcję to załóż osobny temat w dziale Bezpieczeństwo, wstaw logi OTL zgodnie z informacjami z poniższego tematu:

analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741

i poczekaj aż ktoś je przeanalizuje.

Znaczy tę minutę liczę od pokazania pulpitu. Do pokazania pulpitu jest około półtora minuty

Cześc

No to jednak coś jeszcze jest nie tak. Przetestuj dysk twardy oraz załóż osobny temat w dziale Bezpieczeństwo, być może masz jakąś infekcję w systemie.

http://www.pcworld.pl/news/359354/25.sp … ows.7.html

http://www.google.pl/#hl=pl&tbo=d&q=+si … 01&bih=650

http://www.pcworld.pl/news/377091/Optym … ows.7.html