Bardzo wolny Windows xp

mam windowsa xp-“chodzi” strasznie wolno-co moge zrobic aby zaczal dzialac szybciej???

:-o

:slight_smile:

Przenoszę do działu problemy:


fiesta

Poszukaj sobie na forum, wiele o tym było. Defragmentacja, oczyszczenie zbędnych rzeczy z dysku, autostartu, nie instalowanie ‘byle czego’ , wyłączenie programów z autostartu - Start->Uruchom->msconfig ; Przeskanuj jakimś antywirem, Ad-Aware…

Defragmentować dyski, Usunąć zbedne programy które uruchamiają się przy starcie, Oczyścić dysk, :smiley:

przede wszystkim panel sterowania- system- zaawansowane- wydajność- ustawienia.

Wyłącz wszystko, zostaw tylko "użyj wizualnych styli.

wtedy będziesz miała wygląd XP, będzie chodził dużo szybciej.

Do tego pousuwać zbędne wpisy z rejestru, pousuwać zbędne, nieprawidłowe skróty, sprawdzić, jakie procesy są uruchamiane wraz z systemem Windows.

Polecam programy:

  • Ad-Aware 6

  • SpyBot Search & Detory

  • Registry Healer

  • Registry Mechanic

  • Norton Utilites

  • Panda Platinum Internet Security

:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Pousówaj zbędne,nieużywane programy.

Do defragmentacji użyj tego programu : http://www.dobreprogramy.com/obsluga/download.php?numer=567

Wejdź we właściwości systemu => zaawansowane => ustawienia (pierwsze od góry) => zaawansowane i kliknij u dołu “zmień”.

Teraz zmień rozmiar pliku stronicowania - w obydwie rubryki wstukaj podwojoną liczbę ilości ramu, np jeśli masz 512 ramu to w obydwie rubryki wpisujesz 1024 Teraz tylko kliknij na “Ustaw” i zrestartuj system.

Ten zabieg powinien dość widocznie polepszyć pracę systemu oraz programów.

Skoro o pliku stronicowania mowa, to może najpierw zdałoby się przyswoić to:

:arrow: http://www.skarby.republika.pl/SWAP.pdf (link póki co “martwy” - jakieś prace konserwacyjne na Republice)

A co to ma wspólnego z tematem topica ??

:arrow: Kosz

duzo. po co ma zakladac nowego topica ze mam w tej rubryce wpisane 284mb zamiast jak on tam napisal ze musi byc ttam wpisane ramy. Jak jest mowa w temacie o tym to co nie moge sie dolaczyc i przy okazju spytac?

Pies by się wściekł jak by to przeczytał. Chłopie pisz jasno bo pomimo usilnych starań z mojej strony trudno jest cokolwiek z tego “bełkotu” zrozumieć. Poza tym masz opcję cytuj żeby pokażać do której części topica czy postu odnosisz swoją wypowiedź. Jeżeli tak skonstruujesz swoją wypowiedź nie będzie budziła ona żadnych niejasności.

Konkluzja:

Treść Twoich postów świadczy o Twojej osobie. Im jaśniej i czytelniej postawisz swój problem tym większe szanse masz na otrzymanie celnej i sensownej odpowiedzi.

Chodzi mi oto, iż nie chcialem napisac nowego tematu dotyczącego okienka z napisem 284mb. Nuken napisal ze w tym okienku powinny byc napisane ,ramy" tzn. ze np ja mam 256 to ma wpisac 512. I daltego napisalem posta, iż ja mam w tym okienku 284mb

Nie zwracaj uwagi na to co tam było wcześniej wpisane (to windows wstawił tam jakieś głupie wartości), wpisuj w obydwa pola 512 i się o nic nie martw. Dzięki temu może byc tylko lepiej !

Moze napisz jaki masz sprzet poniewaz Windows XP moze na starszych maszynach wolno chodzic.

Jezeli twoj komputer jest troche przestarzaly jak na dzisiajsze czasy to proponuje zmienic jego ladny wyglad w celu uzyskania lepszej plynnosci pracy systemu.

Prawoklik na Moj komputer->wlasciwosci->zaawansowane->wydajnosc->ustawienia

Albo w ogóle zmienić na Windows SE :-D.

Może Sassera masz?? Sasser ściąga dwa programy i po tym bardzo wolno chodzi komp. Sprawdź, czy nie masz w autostarcie takich plików: Avserve2.exe i Isass.exe (nie wiem jak to się dokładnie pisze), jak będziesz je miał w autostarcie to usuń te pliki (o tej samiej nazwie) z folderu OS’a.