Bardzo wyciszony dźwięk tylko w PowerPoint (WinXP/Office2k3)

Witam,

Dziwna sprawa, nie wiem jak to ugryźć :wink: Zostałem poproszony o sprawdzenie o co chodzi w komputerze znajomej. Komputer składałem sam, to kilkuletni Sempron 2600+ z k.dźwiękową SB-podobną; na pokładzie W2k3 SP3.

Pani używa dość intensywnie PowerPointa (Office 2003) i dźwięk z prezentacji jest praktycznie niesłyszalny. Sprawdziłem wszystkie suwaki (łącznie z tymi od MIDI), wszystko jest na maksimum. Zewnętrzne aplikacje normalnie odtwarzają zarówno mp3, jak midi i wav, więc to tylko kwestia PowerPoint.

  • czy w PowerPoint jest jakaś dodatkowa opcja dotycząca głośności? (jedyne, co znalazłem to przy ustawieniach zagnieżdżonego audio jest suwak, który już jest ustawiony na maksymalną wartość),

  • czy Office ma jakieś własne kodeki, dekodery audio? Dzisiaj powinna się odnaleźć płytka od Office, to spróbuję przeinstalować.

Może już ktoś przerabiał taką sytuację i rozwiązanie jest proste?

Hej,

Niestety, to co znalazłeś, jest jedynym możliwym ustawieniem edytującym głośność dźwięku,

Z tego, co wiem, to własnych nie posiada, a korzysta z tych obecnych lub wbudowanych w system.

:idea: Spróbuj samemu wrzucić plik dźwiękowy do nowej prezentacji - wybierz oczywiście taki, który najpierw sprawdzisz w odtwarzaczu tak, by miał odpowiednią głośność. Czy w prezentacji też się ścisza?? A może w tamtych prezentacjach, o których piszesz, ktoś wrzucił słabe głośnościowo pliki i stąd problem??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Do komputera będę miał dostęp wieczorem; próbowałem sam zagnieżdżać audio i tak samo cicho są odtwarzane :wink: Dla mnie jakaś magia - to Windows XP i nie ma doinstalowanych programów umożliwiających sterowanie głośnością dla poszczególnych aplikacji z osobna… Pierwszy raz się spotkałem z czymś takim.

Hej,

W takim układzie spróbuj zaktualizować pakiet biurowy instalując do niego najnowszy Service Pack 3 - znajdziesz go tutaj.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dzięki za podpowiedź z SP, nie pomyślałem o tym. Pomogło :slight_smile:

Hej,

No to super. Wszystko wskazuje więc na to, że zmniejszona głośność była jednym z błędów Office’a 2003, który poprawiony został jedną z aktualizacji, która znalazła się w najnowszym pakiecie SP. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus