Bardzo wysoka temp. procesora

Witam. Od jakiegos czasu komputer zaczal sie zawieszac przy wiekszym “wysilku”, zaczalem od sprawdzenia temperatury procesora przy pomocy programy EVEREST, no i sie troche przestraszylem - 93* (inne programy pokazuja taka sama temperature).

Posiadam procesor DualCore Intel Pentium D 805 2.66GHz, wszystkie wentylatory dzialaja. W czym problem ?

Z gory dziekuje za pomoc.

:o

Dotknij palcem radiator od procesora i powiedz czy parzy,sprawdź temperature w biosie,przeczyść komputer i chłodzenie,nałóż paste termo przewodzącą

radiator nie jest gorący, wg biosa Shutdown temp.- 75*,

current CPU temp.- 55*. Komputer dokladnie dzisiaj przeczyscilem, byc moze to wina pasty…

Pastę warto zmienić i dołożyć ewentualnie wentyl do obudowy (wylotowy). :mrgreen:

Mi Everest i inne programy pokazują 120 stopni a bios pokazuje tylko 60 stopni programy przekłamują bo już by procek się spalił a dalej działa w biosie jest dokładniejsza temperatura.

czyli na pewno niema 93*C

bądź co bądź to pentiaki D to straszne grzałki, pewnie masz box chłodzenie.

wyjmij chłodzenie i włóż ponownie. Jak radiator nie gorący to może nie ma idealnego styku z procem i dlatego się przegrzewa.Jak będziesz kupował wiatraki to kup jeden na przód, żeby pchał zimne powietrze.

W pewnym momencie doszlo do tego, ze nawet system sie nie wlaczal, ale po wymianie pasty jest troche lepiej. Troche, bo korzystac z komputera moge juz normalnie, ale o grach nadal mozna zapomniec, poniewaz temp nagle skacze i komputer sie wylacza. Co ciekawe nie ma zadnych problemow z plynnascia gry zanim komputer “zdechnie”.

Kręciłęś coś?

Jaki masz zasilacz?

W skrajnym przypadku wypadało by wymienić chłodzenie, chodź wątpie żeby procek aż tak się grzał. Pentiaki w stresie mają nawet 70-80 stopni i się nie wieszają.

Może syf na kompie. Wklej loga z Hijacka w dziale Bezpieczeństwo.