Bardzo wysoka temp. procesora

Hardware:

Procesor: Intel Pentium 4 (S478) 3.0 GHz HT (FSB 800) BOX (Prescott)

Karta graficzna: GeForceFX 5600 Gainward FX Ultra/780 256MB TV-out / DVI (128-bit)

Pamięć: 3x 256MB DDRAM KINGMAX 400MHz

Płyta główna: Asus P4P800-E Intel 865PE Deluxe

Dysk twardy: Maxtor DiamondMax 10 120 GB (ATA/133, 8MB) 6B120P0

Problem: Bardzo wysoka temperatura… Przeraża mnie… A mianowicie 68*C…

Screen: http://members.lycos.co.uk/hrdtonypl/te … cesora.PNG

Proszę o szybką podpowiedź co może być nie tak… Co musiałbym dokonać aby temp. zmalała… Nowe chłodzenie ? Nowa pasta pod procesor ? Nie mam pojęcia… Napisze jeszcze tylko tyle że komputer nie jest zakurzony, jest zadbany… Poniżej wymienie jeszcze wentylatory jakie mam w obudowie:

Procesor- Radiator i wentylator

Zasilacz- Wentylator

Karta graficzna- Wentylator

Obudowa- Dodatkowy wentylator

Screen został zrobiony podczas zakończenia gry w America’s Army, słuchania muzyki, włączonego GG, włączonego programu TeamSpeak…

Kiedy włączam komputer temp. średnia: 52*C

Po 10-20 min. 52-61*C

Podczas włączonych wielu aplikacji: Sami widziełiście :confused: 68*C

Threshold na procesorze jest od temp. 72*C… Więc nie daleko :confused:

Np. teraz przy pisaniu posta, włączonym Winampie, TeamSpeak, Total Comander temp. mojego procesora wynosi: 55*C

Proszę o pomoc, Tony… :frowning:

Pokaż temperatury z programu EVEREST

Od dawna tak masz?

Skoro mówisz, że zadbane, to znaczy że wiatraczki czyste i chodzi dobrze?

Jakie masz to chłodzenie? Kiedy ostatnio dawałeś pastę?

Kręciłeś tego procka?

kumpela niedawno dzwoniła do przedstawiciela Intela w Polsce. On jej powiedział że p4 zniesie do 80* - ale potem to juz moze być dym. Ja też miałem wentylator BOX. Miałem identyczny problem jak Ty. Kupiłem

wentylator Pentagram Freezone QVC-120 Cu+

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15619

do tego paste:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=13836

jak nie stać cie na taki wentyl jak mam ja to mozesz kupić troche mniejszy ale warto inwestować w Pentagrama.

http://sklep.komputronik.pl/katalog.php?kat=3666

Teraz mam na normalu 36-38* stopni a w stresie max 52*. Najniższa temp to u mnie 32*

Mam to od ok. miesiąca (wcześniej dochodziło góra do 62*C) a teraz to przesada…

Wiatraczki przeczyszczone, chodzą dobrze…

Chłodzenie tak jak napisałem w hardware jest to BOX więc standardowe chłodzenie od Intela… Paste bardzo dawno temu dawałem ok.3-4 miesięcy… Nigdy nie podkręcałem procesora… Oraz innych podzespołów…

Co do Everesta gdzie mam sprawdzić te temp. nie widze ich tam… ?

Złączono Posta : 09.08.2005 (Wto) 17:11

I chyba tak detektyw zrobię… Wole zakupić chłodzenie niż spalić sobie procesor oraz płytę główną… Z góry dzięki… A teraz no cóż, jedyne co zostało to uzbierać $… Pozdro!

zanim kupisz jakiś wentyl (np taki jak ja mam) to najpierw zmierz czy wejdzie. Bo mój to taka kobyła (2x większy od BOXa) że ledwo weszła.Tu masz screena:

obraz1013mz.th.jpg

masz regulator obrotów: 1400-2200.

OK, a jaką Ty masz płytę główną ??

ToNy.PL , wysokie temperatury są z winy letnich upałów.

Sprawdź jak ich stan, po zdjęciu obudowy.

Jeśli spadną, możesz przeczekać okres letni bez klapy na obudowie.

No chyba, że masz kase na wiatraczek, to lepiej będzie zakupić.

o ile sie nie myle to tą:

Gigabyte GA-8IPE775 Intel 865PE

Nie no ja bym użył technik bardzo starej, acz kolwiek bardzo skutecznej. Nalej do wiadra 1 litr wody, dodaj łyżeczkę cukru, wszystko starannie wymieszaj i postaw przy komputerze. Jeśli temperatura przekroczy 65 Stopni Celsjusza, chwyć za wiadro i chluśnij w jednostkę centralną. Już próbowałem. 100% skuteczności , 0% nieporądanych skutków! :smiley:

P.S Woda koniecznie musi być mineralna i niegazowana!

Damian , teraz nie ma tych letnich upałów.

Były pod koniec lipca br. roku.

A co do tematu, to z 8 letniego doświadczenia informatycznego wiem, że przy tak wysokich temperaturach nawet najlepszy wentylator sobie nie da rady. 2 lata temu w lipcu temperatura mojego procesora wynosiła aż 100 stopni Celsjusza !!

McCarloss chyba spalił :smiley: stopić to sie może socket :smiley:

Co nie zmienia faktu, że jest cieplej niż w zimie, przez co komponenty komputera, bardziej się grzeją…

Nie spalił się :slight_smile: . A teraz zaprezentuję wam sposób na wysoką temperaturę procesora:

Bierzemy wiatrak, przystawiamy go do otworów wentylacyjnych, włączamy i ustawiamy jego siłę na maksa. W większości przypadków powinno działać.

P.S: Wiatrak nie musi być fabrycznie nowy.

Mam ten sam procek co autor postu i tez plyte Asusa, tudziez uzywam tego samego programiku do pomiary temp :). Pokazuje on na pewno dobrze…sprawdzalem to wzg. tego co jest w biosie i everescie. Ja na tym procku mam gora jak dobrze go wygrzeje w zamknietej budzie cos 62-64 stopnie… ale to po naprawde dlugim czasie i pod max., obciazeniem. Normalnie gdy w cos pogram i wyjde z gry to gdzies 56-60…a w spoczynku ok. 45-50 stopni…zalezy od temp otoczenia duzo…

Mam chlodzenie firmy Termalthake -> Tower + wentyl AC…sadze ze gdybym dal szybszy bo ten sie kreci aby aby to bylo by duzo lepiej ale tak jest w miare chlodno i cicho :smiley:

Swoja droga Prescotty grzeja sie niemilosiernie wiec trzeba miec naprawde dobre odprowadzanie ciepla.

Ja również posiadam taki sam procesor i temperatury mniej więcej mam takie same: przy małym użyciu 50-55, po wyjściu z jakiejś wymagającej gry 60-66, na chłodzeniu GlacialTech Igloo 4360.

Pocieszyles mnie :wink: bo ja od samego poczatku myslalem ze mam za wysokie tez.

A ja w numerze 6/2004 ENTERa czytałem w dziale “Listy” list pewnego użytkownika, który skarżył się, że temperatura jego procesora (Athlon 2000, Palomino) jest za wysoka.