Bardzo wysoka temperatura zaraz po włączeniu

Witam!!

Komputer mojej mamy zaraz po włączeniu dostaje temperaturę 95 stopni C na procesorze

Na początku nie dało się dojść do ekranu ładowania systemu ani do BIOSU.

Odstawiłem go na chwile i udało mi się wejść do BIOSU.

Dostrzegłem tam, że procesor ma ~60°C, a po około 5 sek. jest już temp 95°C i komputer się wyłącza.

Wcześniej wszysko dobrze działało. Próbowałem tez poruszać troche radiatorem ale nic to nie dało.

Płyta to :Gigabyte GA-945GCMX-S2, a procesor : celeron jakiś (niestety dokładnego modelu nie znam)

Ograniczenie temp. na wyłączenie komputera wynosi 90°C.

Czy spotkał ktoś sie z taką sytuacją wcześniej i co mogę zrobić??

sprawdź poprawność zamontowania radiatora oraz krętliwość wiatraka…, włącz komputer jak się nagrzeje wyłącz i sprawdź paluszkiem radiator (delikatnie).

sprawdzałem już radiator, a co do “paluszka” to nie jestem w stanie stwierdzić czy to jest 100 stopni czy 50

napewno jest gorący

No przy 70*C generalnie już się lekko sparzysz raczej :wink: Pryz 50*C będzie raczej czuć po prostu mocne ciepło, ale nie takie że się oparzysz.

Tylko w to parę sekund komp radiator się nie nagrzeje, a zaraz po osiągnięciu 95*C się wyłączy więc na temp. radziatora nie można polegać, ale jest gorący, chwilę po wyłączeniu

mroczny30 , Radiator musi się nie stykać poprawnie z procesorem, może któraś zapinka się urwała, albo zapewne jest poprostu źle zamontowane chłodzenie jak technik zwrócił uwagę (radiator nie może dać się się ruszać).

zwróć jeszcze uwagę (program cpu-z) jakie jest napięcie na procku być może płyta główna podbija je(spotkałem się już z tym a problem rozwiązała aktualizacja biosu)

radiator jest “stabliny”, cpu-z nie włącze, bo system nie zdąrzy się uruchomic

poza tym wcześniej wszystko działało

może czas na wymianę pasty?

no jest do procek i płyta świeżynka