Bardzo wysokie pingi po wifi w routerze TP-Link WR941ND

Postaraj się sprawdzić na jakimś innym laptopie - jeżeli będą problemy. No to do jasnej ciasnej po mojemu coś z tym routerem jest nie tak.

Dodane piątek, 2 mar 2012, 19:24

Może jest jakiś upgrade firrmware ?

Dodane piątek, 2 mar 2012, 19:25

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1774315.html

kidler wyłączyłeś flood detection i firewalle wszelkie?

Jaki masz region ustawiony w ustawieniach sieci bezprzewodowej na routerze? Na jakim kanale działa obecnie sieć? Dostajesz w ogóle adres z DHCP bezprzewodowo?

Pozdrawiam!

kanał ma 8, napisał już, moim zdaniem powinien wyłączyć flood detection i firewalla w routerze

region to Polska :slight_smile:

dziwne ale wczoraj przed 19 router się uspokoił i działa ok do tej pory…

chyba chwilowo działało bo teraz pingi do wp sa: 148,90,13,654 … :cry: :cry: :cry:

dos protection: disabled

masz tylko wysoki ping czy wywala cie też z sieci? być moze problem leży w komputerze

Cześć,

Kilka moich porad:

  1. Instalacja najnowszego softu do routera i sterowników do karty sieciowej laptopa.

  2. Sprawdź ustawienia Wi-Fi routera takie jak:

  • kanał - jeżeli w okolicy znajdują się inne punkty dostępowe Wi-Fi na tym samym kanale to bardzo możliwe ze będą się zagłuszać i mogą wywoływać zakłócenia. Pamiętając o tym ze w standardzie b i g występują tylko 3 nie nachodzące na siebie kanały 1,6,11. Najlepiej jest sprawdzić który z nich jest najmniej zajęty (siła innych sygnałów jest najsłabsza) i taki zastosować w ustawianiach.

  • wybór standardu - czy musisz mieć standard n? Może wystarczające będzie ustawienie a, g lub b?

  • siła transmisji jest wystarczająca, czy siła sygnału routera jest wystarczająca?

  1. Zakłócenia - czy w pobliżu routera znajduje się duża ilość metalu? Może w pobliżu routera znajduje się kuchenka mikrofalowa? A może stacja bezprzewodowego telefonu?

  2. Ściągnij jakakolwiek bootowalna dystrybucje Linuxa (np: Ubuntu) i po uruchomieniu tejże dystrybucji przetestuj połączenie. Jeżeli wszystko będzie tak jak powinno być, tzn stale pingi to masz problem z systemem.

Pozdrawiam,

Tryfan

Jakie masz opóźnienie do routera (ping na bramę sieciową).

Człowieku uparłeś się tego jak rzep psiego ogona, ja mam włączoną zaporę sieciową, wszelkie zabiezpieczenia typu SYN Flood itp. i jakoś mi nie przeszkadza mieć transfer 5Mb/s i opóźnienie 25ms. Człowieku, gdybyś miał pojęcie jak działa filtr pakietów, nie pisałbyś takich rzeczy, jedynie błąd w oprogramowaniu routera mógłby powodować takie komplikacje, ale nie tyczy się to każdego routera.

Pozdrawiam!

roobal ale ja to pisze na podstawie doswiadczen z moim routerem, mialem takie same problemy wysoki ping wywalanie z sieci i winowajcą był włączony “flood detection” mysle że problem może leżeć w komputerze a nie w routerze, dobrze by było jakby mógł sprawdzić jakiś inny sprzęt poza komórką tj. laptop/komputer

wczoraj koleżanka wróciła i na jej laptopie wszystkie strony otwierały się pół minuty np. gmaila a o oglądaniu filmów można było zapomnieć. dopiero jak podłączyła kabel rj45 to normalnie internet zaczął działać. dzisiaj rano na moim laptopie wszystkie str chodziły bardzo powoli po czym rozłączyło mnie z wifi i nie mogłem się połączyć. dopiero po kilku minutach mnie połączyło znowu ale o przeglądaniu neta można pomarzyć…

dostałem emaila od suportu dystrybutora, że na swój koszt zabiorą ode mnie router i bez kolejki go zweryfikują ponownie. zobaczymy co z tego wyjdzie bo ja już mam dosyć…

jak tylko będę w domu to zrobię ping na bramę sieciową…

pingi są takie do routera: 51,1,2,32

kolejna próba to: 20,10,3,2

a do o2: 70,5,15,46 a na str konfiguracyjnej routera wywala pingi 1,1,1,1 …

teraz internet działa w miarę ok, ale rano masakra była…

I jak sie sprawa skończyla???

Powiem tak.

Mam identyczny router, zakupiony w komputroniku.Tak a propos, to ta firma podpadla u mnie totalnie.Podobnie jak w Twoim przypadku stwierdzili,ze router dziala.Ale za drugim razem cos tam chyba zrobili bo przynajmniej router juz sie nie rozłącza z siecią.

Za pierwszym razem router, zanim trafil do serwisu, dzialal bardzo szybko, ale niestety po jakiejs godzinie wszystko sie pochrzanilo,nie wiadomo czemu.

Po powrocie z serwisu dzialal juz niby normalnie, ale niestety w speed tescie po kablu transmisje mam najczesciej przeszlo 2 razy wolniejszy transfer, a czasem nawet 4 razy wolniejszy niz po kablu.Nie wiem czy to sie da jakos obejsc.

Jakies sugestie?

ps.Mam tez lapka,ale wifi sie z routerem nie laczy.Tylko po kablu i tu juz sam nie wiem o co chodzi???