Bardzo wysokie pingi po wifi w routerze TP-Link WR941ND

Witam. Na początku stycznia zakupiłem router tp-linka wr941nd. Od początku router chodził dziwnie bo często zrywał połączenia i czasami nie dało się w ogóle z nim połączyć. W końcu stanęło na tym że po wifi pingi są około 30 razy wyższe niż po rj45. Zadzwoniłem do sklepu w którym kupiłem i Pan z działu “serwis” powiedział że to dlatego że nie miałem ustawionego kanału 10 i że musi być kanał 10. Po ustawieniu 10 kanału przez parę dni wszystko było ok potem znowu problem powrócił. Odesłałem do serwisu importera i dostałem informację że reklamacja niezasandna, że router sprawny. Po otrzymaniu z powrotem routera problem nadal występuje co potwierdza screen poniżej:

  1. test wykonany po wifi

  2. test wykonany po kablu

  3. test wykonany po wifi innego urządzenia tej firmy.

Co może być nie tak?

dodam że Pan z serwisu importera stwierdził że w cale nie musi być 10 kanał ustawiony.

Dodane 24.02.2012 (Pt) 18:56

sieci jest 15, ja ustawiłem kanał 8 bo na nim nie było w pobliżu żadnego routera…

Z tym kanałem to nie ma znaczenia możesz mieć i kilka różnych SSID na tym samym kanale i będzie chodzić normalnie. A z jakiego usługodawcy korzystasz? Jak masz skonfigurowany WiFi ? Karta odbiera to wifi?

Zauważam że przy standardzie N jest dużo routerów błędnie konfigurowane.

równiez mam routera ze standardem N, i najlepiej działa kanał “7” , zaloguj sie do routera i powyłączaj wszelkie “flood detection” i firewalle u mnie to spowalniało i wywalało z sieci, prawda taka ze to cie nie chroni… antywirus w komputerze wystarcza w zupełności

usługodawca to kablówka JMDI Jacek Maleszko, a karta wifi w lapku to brodcom 802.11n

Kanał 8, lokalizacja PL, WPA2-PSK, mode: 11bng mixed, channel width: automatic, wds ststus: disable

Sprawdź w jakim trybie działają karty WIFI w urządzeniach podpinanych pod router ,może nie ma potrzeby na ustawianie mixed - ustaw albo b ,albo g ,albo n.

W sieci lokalnej masz tak samo wysokie pingi?

Pozdrawiam!

klopers33 nie wypisuj bredni związanymi z kanałem, on nie ma znaczenia. Żadne firewalle i flood detection nie przeszkadzają. Sprawdzałem na różnej marki routerach.

Sam nie wiedziałem ale kiedyś wpadło mi w ręce jeżeli chodzi o standard N szyfrowanie w nim standaryzowane zostało na AES. Poza tym nie każde karty N to jest N. Router może ma N 300mb ale karta bedzie draft-N ale tego nie dopiszą już. I dlatego opcja “channel width: automatic” nie działa poprawnie. Starsze karty G mają problem z połączeniem i należy ustawić ręcznie szerokość kanału na 20MHz. Niestety w tym przypadku nie uzyskamy już pełnej prędkości.

Może być też jeszcze uszkodzona karta wifi w kompie. Zobacz czy na innych urządzeniach też są tak wysokie pingi (jakiś telefon, laptop, cokolwiek się nada).

drogi jasiu fasola to nie są brednie, kanały mają znaczenie, z takiego względu że jeśli sieci w otoczeniu mają taki sam kanał to powstaje konflikt i wywala ludzi z sieci również miałem do czynienia z wieloma routerami / modemami, flood detection jak najbardziej przeszkadza i powoduje takowe zachowania i dokładnie takie rzeczy sie u mnie działy jak to było powłączane, widać za krótko sprawdzałeś takowy problem nie pojawia się od ręki, u mnie bylo okej np. godzine nagle zwalniał internet ping rósł i wywalało z sieci wszystko ustało po wyłaczeniu firewalla i flood detection w routerze konkretnie thomson 890u (modem z funkcją routera standard b/g/n)

Potwierdzam , również z swojego doświadczenia ,wiem że dobór kanału ma znaczenie(najlepiej nadawać na takim ,który jest wolny w zasięgu routera)

próbowałem już na wszystkich kanałach. łączę się z wifi, niby jestem połączony ale internetu nie ma i ze stroną konfiguracyjną routera też się nie da połączyć… ale najdziwniejsze jest to że mój htc desire hd z andkiem na pokładzie się połączył i trybi internet a na laptopie nie działa…

Robiłeś reset routera przyciskiem ?

do routera logujemy sie przy połaczeniu przez kabel Etherenet, a nie przez wifi

reset przyciskiem był wielokrotnie…

a niby czemu do routera logujemy się przez kabel Ethernet? Ja zawsze się logowałem po wifi i było dobrze…

zmiana kanału dzisiaj nie pomogła… przez cały przedpokój leci rj45 żebym miał neta w lapku … nie do wytrzymania to jest…

Heh ,każdy normalny router ma blokadę fabryczną na logowanie po wifi - tą opcje można dopiero włączyć w panelu konfiguracji.

Spróbuj w zaporze na routerze ,zezwolić na komunikacje dla MAC lapka po WiFi i po Ethernet.

żaden z routerów (i ten też) nie ma i nie miał fabrycznej blokady logowania się do panelu konfiguracyjnego poprzez wifi. pa poza tym z telefonu mogę wejść do panelu. ale nie o panelu mowa tylko o tym że na żadnym z dwóch laptopów nie działa mi net po wifi… działa tylko w smartphonie.

Kurcze w takim wypadku ,każdy co Cię łapie w przypadku nie zmienienia hasła i loginu ,może wbić na router po paru sekundach.Nie spotkałem się z takim routerem ,co by miał Enable na fabrycznych ustawieniach, no ale faktycznie nie w tym rzecz.

Próbowałeś dodać mac adresy do wyjątków w zaporze i ustawić na tryb “Zezwól” ? ,próbowałeś zdjąć hasło na sieć ,masz ukryty SSID ? - włącz SSID > zdejmij hasło - spróbuj się łączyć.

hmm nigdy mi się nie zdarzyło abym zrobił wifi bez szyfrowania wpa2-psk

niestety zdjęcie hasła i dodanie lapcia do wyjątków nie pomogło…

Z tego wszystkiego wychodzą ,oczywiste wnioski który chyba wszyscy znamy :smiley: 1.-Uwalony router .2 Pech w postaci padu kart sieciowych w dwóch lapkach.

Była sprawdzana łączność do routera na innych laptopach/urządzeniach ? Sprawdzałeś działanie kart sieciowych w innych warunkach np HotSpot itp ?

na innych laptopach niż te dwa nie sprawdzałem ale na smartphonie działa ok

sprawdzałem działanie tych kart na uczelni i innym mieszkaniu…