Bardzo wysokie temp proca i grafiki

Witam od pewnego czasu wyłącza mi się komputer chyba z powodu zbyt wysokiej temp proca i grafy nie wiem co robić :frowning: :frowning: bo mi od tygodnia tak mam dwa wiatraki chodza i sciana boczna jest otwarta ale to nic nie daje :evil: przy otwartej obudowie dochodzi do 80c

i dodam że jest chłodno w pokoju przed chwilą przeszedł front zimny i mam przeciąg więc nie jest zbyt gorąco

Oto podaje screen

http://img154.imageshack.us/my.php?image=temp2dk1.jpg

i to było podczas grania w TMNF ![-o<

Może zmień pastę termoprzewodzącą i wyczyść wszystko dokładnie z kurzu?

ale tylko wiatraki czy głębiej

Wiatraki wyczyść dokładnie, jak weźmiesz pędzelek, to spróbuj je wyczyścić od środka. Z radiatorów oczywiście, także pozbądź się kurzu.

A to czyli mam odczepić od procesora wiatrak :shock: :shock: nie bardzo wiem ale widzę tam jakąś wajchę

Jeżeli chcesz zmieniać pastę, a pewnie przydałoby się, to ściągaj. Jeżeli nie chcesz, to znajdź odpowiednio cienki pędzelek, aby wszedł między żeberka lub zastosuj sprężone powietrze.

Misiek1212 ,

od kiedy zaczęło tak się dziać?

jaka grafa?

masz jakieś wiatraki/chłodzenie w kompie?

może program wskazuje złe temp.

sprawdź temp. w GPU-Z (grafę) i zrób screen’a z Everest’a Ultimate (do pobrania z vortal’u)

to się dzieje od niedawna zaczeło się od wyłączania kompa

Pole Wartość

Właściwości czujnika

Typ czujnika ITE IT8716F (ISA 228h)

Nazwa płyty głównej Gigabyte MA69G / MA69V Series

Stwierdzono otwieranie obudowy Nie

Temperatury

Płyta główna 64 °C (147 °F)

Procesor 91 °C (196 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 1 92 °C (198 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 2 87 °C (189 °F)

Aux 43 °C (109 °F)

SAMSUNG HD501LJ [TRIAL VERSION]

Wentylatory

Procesor 3277 RPM

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.36 V

+3.3 V 3.28 V

+5 V 5.03 V

+12 V [TRIAL VERSION]

+5 V podczas wstrzymania pracy 4.97 V

VBAT baterii CMOS 3.14 V

DIMM 1.89 V

takie było bo przesyłałem przez gg komuś ;] mam jeden z tyłu wiatrak chłodzenie box dzisiaj lece na miasto i ide szukać Spreżonego powietrza :smiley: i spróbuje dokładnie przeczyścić radiator a jak to nic nie da to chyba pasta :frowning:

:shock:

Temp zdecydowanie krytyczna. Dziw że Ci sie komp nie spalił przy takich warunkach.

Po kolei :

Wyczyść wszystko po kolei pędzelkami/sprężonym powietrzem.

Zdemontuj chłodzenie i zobacz czy na procu jest wogóle pasta jest na procku. Jeśli jej jest za dużo to zeskrob tak żeby było wielkości ziarnka piasku.

Jeśli nie ma to nawet kompa nie włączaj tylko kup pastę.

A tak mnie ciekawi, możesz podać jaki masz zasilacz?. Bo to też może być winowajca.

No dość spora ta temperaturka :smiley:

1)Przeczyść/Wyczyść/Oczyść

  1. Sprawdź ręką, czy na prawdę masz takie temperatury; jak Cię oparzy to trudno :stuck_out_tongue:

Zasilacz bardzo dobrej Firmy :twisted: :x Tracer 450W HF :x

byłem dziś w serwisie i powiedzieli że za 30zł taka usługa

Oczyszczenie i nałożenie pasty

Przeczyszczenie Radiatora

30zł wliczona odrazu z cena pasty :slight_smile:

Ale zmienią wszędzie, bo na chipsecie też gorąco?

Powiedzieli że jak proc się grzeje to płyta też :? i za tym idzie chipsec też

nie przesadzajmy to nie jest krytyczna temp. ale bardzo wysoka :stuck_out_tongue:

coś dziwne te temp. sprawdź temp. w Speedfan’ie + GPU-Z (grafy) (Everest może przekłamywać)

do tego otwórz obudowę i tak jak koledzy wyżej wyczyść/przeczyść/umyj( :lol:)

zeskrób starą pastę i nałóż nową na procku, jeśli nie masz pasty to polecam zakupić tą:

Zalman zm-STG1 za 18zł

radziłbym zmienić na Modecom MC-350 za 78zł lub Modecom MC-400 za 118zł

400W dobre :twisted: nie starczy bo ja będę dokupywał pamięci kingstona i kartę graficzna ATI 4870

Oto taki biorę zasilacz przynajmniej ma jakieś zabezpieczenia :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_ … ,id,31689/

ten Modecom MC-400 400W to bardzo dobry zasilacz, wiec zanim coś powiesz lepiej pomyśl, a nie gadasz bzdury :x

no i ten zasilacz który podałeś jest totalnie nieopłacalny, bo za 300zł masz Corsair 750TXEU 750W, który ma odpinane kable + ma większy zapas mocy za mniejszą kasę

A co ten nie ma odpinanych :shock:

dodatkowe informacje kable odłączane

Certyfikaty:UL, CUL, CE, CB, FCC Class B, TÜV, CCC, C-tick

1x złącze FDD

spełnia normy RoHS

I ma więcej Certyfikatów

filtry przeciwzwarciowy

przeciwprzeciążeniowy

przeciwprzepięciowy

dodatkowa stabilizacja napięcia =D> =D> =D> =D> =D> =D>

Oto będzie moja konfiguracja za półroku

Płyta taka sama ale jeszcze nie wiem

Pamieć Kingston 4Gb

Karta graficzna ATI 4870

Taki procesor AMD Athlon 64 X2 6000+ BOX

2x Napedy Jeden Blue-Ray i Nagrywarka DVD

2x Dysk po 500GB

Jak tak to gratuluje

spójrz na ceny, a nie myślisz że jesteś genialny :expressionless:

Modecom MC-400 to bardzo silna 400W, więc zastanów się co piszesz :expressionless:

no i jeśli według ciebie Modecom MC-400 by nie pociągnął HD4870, to jest mi ciebie żal :x

ale jeśli masz większy budżet to kup Corsair 750TXEU za 300zł z apollo.pl i będziesz miał ogromny zapas mocy

PS. No i nie ma jak to porównywać zasilacze za 110zł i za 330zł, brawo :x

Procesor 125W

Karta Graficzna pewnie podczas grania pójdzie do 200W

4 Pamięci nie wiem ile weźmie Procek i Grafa to już jest 325W a procek będę podkrecał

http://www.komputronik.pl/Karty_graficz … ,id,57554/

Misiek1212 tu nie chodzi o to ile Twój komp będzie brał tylko o to że Tracer to szrot. Dałbyś za niego 200 zł albo 1000zł albo 100000 zł to i tak pozostanie szrotem.

gruchacz Ci nie proponuje wymiany zasilacza bo mu sie nudzi tylko dla bezpieczeństwa Twojego zestawu.

Aha.

Już lepiej A Data Vitesta, OCZ, Cruciale niż te Kingstony :slight_smile:

Btw ja bym na Twoim miejscu nie planował i nie robił listy kupna czegoś co będziesz kupował za pół roku bo wszystko sie zmienia z miesiąca na miesiąc i np niedługo może być coś lepszego niż to co jest teraz.