Bardzo wysokie użycie CPU

Witajcie, otóż ostatnio napotkałem taki problem iż w Operze GX mi pokazuje że Twitch mi zużywa 100-300% procesora. Gdy gram w gry FPSy znacznie spadają. Próbowałem już chyba wszystkiego i dalej nic. Proszę o pomoc. Moja specyfikacja - AMD Ryzen 7 4800H , 16,0 GB pamięci RAM, NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti. Bez%C2%A0tytu%C5%82u

To nic nam nie mówi co próbowałeś bo to zbyt ogólne pojęcie.

  • sprawdź czy problem występuje też na innej przeglądarce.
  • jeżeli masz wyłączoną akcelerację sprzętową w przeglądarce spróbuj ją włączyć. Adekwatnie jeżeli jest włączona wyłącz ją.
  • sprawdź czy masz aktualne sterowniki.

Poza tym nie rozumiem jak można coś użyć w 300% procentach. Przedział w wykorzystaniu jest zawsze między 1% a 100%. :thinking:

Podejrzewam, że pokazuje w ten sposób kolejkowanie procesów, których nie jest w stanie liczyć na bieżąco, albo to zwykły błąd w przeglądarce.

Dlatego ja sprawdziłbym jeszcze jak wygląda użycie procesora w systemowym menadżerze zadań. Myślę, że jest bardziej miarodajny niż ten wbudowany w Operę. Tam dokładnie pokaże nam procesy które aktualnie zajmują najwięcej zasobów i czasu procesora.

Zużywa się opona, procesor jest używany.
300% użycia procesora jest możliwe. Wszystko zależy od tego w jaki sposób jest to pokazywane w programie. 100% może odpowiadać za pełne obciążenie jednego rdzenia. W takim wypadku zakładka twitch używa kilku procesów w pełni wykorzystując możliwości trzech rdzeni procesora. Niestety program który posługuje się kajnackim językiem nie jest najlepszym do takiej oceny. Odpal manager programów i pokaż wyniki.

[offtopic]
Powiedz to NASA :wink: bo nie wiedzą.
"SSME jest silnikiem rakietowym na paliwo ciekłe (wodór jako paliwo i czynnik chłodzący i tlen jako utleniacz) o zmiennym ciągu w zakresie 67%-109% :

1 400,0 kN (67%)
2 090,0 kN (100%)
2 173,5 kN (104%)
2 184,0 kN (104,5%)
2 278,0 kN (109%)

[\offtopic] :wink:

A co do wątku, to 300% wydaje się być nieprawidłową wartością, nie ufałbym takiemu miernikowi.
I ten tekst „zaciukaj tabsy, które zjadają twoje zasoby”… :man_facepalming:t2:

Chwila, chwila to jest zupełnie co innego i inny kontekst.
To tak jak na przykład masz w przepisie 100g cukru. Ale ktoś inny napisze ci że masz użyć 200% cukru czyli 200g. To jest prawidłowe.
Ale w kontekście użycia czasu procesora to poziom jest zawsze od 1% do 100%. Bo procesor jako urządzenie o ograniczonych możliwościach ma swój limit i tego limitu nie przekroczy. Tak samo jak samochód ma ograniczoną prędkość do 300km/h i nigdy więc nie osiągnie jej ponad 200%.

Ze zrzutów menadżera wszystko jest OK

Tam też chodzi o konkretne urządzenie techniczne (silnik) i o jego moc (ciąg). I w zasadzie nikt nie wie, dlaczego pełna moc, to 109%. :wink:
Ale dajmy już temu spokój, to miał być tylko humorystyczny przerywnik. :slight_smile:

Co do tych 300%, to stawiam na błąd tego miernika i tyle. W menedżerze, jak pisze @sidkwa jest ok.

Być może zawsze tak było bo nie zwracałem na to uwagi, choć ostatnio miałem takie problemy że jak miałem twitch odpalony to strasznie mi FPS spadały co chyba zdaje się że zniknęło. W każdym razie dzięki za pomoc.

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

Tylko 250% i tak ten wynik jest poprawny. Narzędzie nazywa się top.

Lepiej z drugą stronę ukośnik jakby za 10 lat wgrał ktoś jakąś wtyczkę z obsługą [offtopic] ze składnią phpBB.

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.