Bardzo zaniżona jakość grafiki

Nie wiem co jest na rzeczy, ale zainstalowałem sobie jedną grę do testów i muszę przyznać, że jest baardzo tragicznie. Praktycznie nie widać niczego, nie można przeczytać opcji w menu gry, wszystko trzeba wykonywać z opaską na oczach. Co może być tego przyczyną? Brak wsparcia systemu W10 dla danej gry? Gra to ETS2. Jakieś wskazówki? Dziękuję za wszelkie opinie i pomocne rady.

Euro Truck Simulator 2

Rekomendowane: Core 2 Duo 2.2 GHz, 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 512 MB (GeForce 6800 lub lepsza), 1.2 GB HDD, Windows XP/Vista/7

Windows 10 tutaj nie widzę, a więc widocznie ma prawo nie działać.
Spróbuj jeszcze uruchomić w trybie zgodności:


Z listy wybierz Windows 7
Zaznacz też pole “Wyłącz skalowanie ekranu dla ustawień wysokiej rozdzielczości DPI” (jeżeli dobrze tłumaczę :P).
Windows 7 posiadał już UAC, więc zaznaczanie, aby uruchomić jako administrator nie będzie konieczne.
Zatwierdź “OK” i może zadziała.

Sorry za angielskie screeny, ale od Windows 10 trzymam się z daleka i nie miałem swoich. ^^

Śmigam w ETS 2 na Win 10 home 64 bit.Wszystko działa bardzo dobrze.Twoje objawy to na pewno nie wina windowsa.Jaki masz sprzęt? Karta?

Sprzęt na kolana nie powali, ale mam: GeForce 920M, Intel Core i3-5005U, RAM 4GB

A stery zainstalowane?

Raczej tak, bo instalowałem Fallouta 3 i wszystko śmiga cacy.

Bardzo Ci dziękuję za tak merytoryczną i szczegółową odpowiedź, ale wskazane przez Ciebie opcje były już ustawione.

Czy widać napisy w grze czy może są bardzo rozmazane?

Są bardzo rozmazane. Wszytko jest rozmazane.

Ustaw w opcjach karty graficznej Filtrowanie tekstur na JAKOŚĆ bo może masz ustawione na wydajność i stąd te rozmycia.

Tak to wygląda:

Jeśli masz kartę grafiki Nvidia to w najnowszych sterownikach doszła opcja Optymalizuj pod kątem wydajności obliczeń.
Spróbuj wyłączyć tę opcję bo może powodować spadki jakości grafiki w niektórych aspektach. Możliwe, że u ciebie występuje to zjawisko.
PS. Wspomniana opcja nie występuje przy każdej karcie grafcznej Nvidia.

Odpisz czy coś z tego pomogło czy może sam rozwiązałeś problem, a jeśli tak to jak.

Gra na Win10 działa be problemu, sprawdzałem.
Sądząc po Twoim screenie, problem leży po stronie karty graficznej. Pokombinuj z opcjami, w Panelu sterowania Nvidia.

Starałem się zrobić wszystko, ale chyba poległem na tym. Nie mam pojęcia, co więcej można zrobić w tej mierze. Siedziałem nad tym prawie pół soboty i przegrałem batalię z tym ustawianiem. Dla porównania wrzucę zdjęcia gry Fallout 3, w której to nie ma takich problemów. Mimo to, dziękuję Wam wszystkim za chęć pomocy.