Bardzo zwolniony start komputera

Witam.

Od kilku tygodni mam problem z kompem, mianowicie bardzo powoli się włącza. Pasek Windowsa ładuje się bardzo długo (1 minuta), następnie zanim pojawi się okienko z logowaniem do komputera pojawia się na jakies 5 sekund czarny obraz, Kiedys tego nie było. Po uruchomieniu zawsze zawiesza mi się przeglądarka Firefox i ogólnie cokolwiek bym nie zrobił po włączeniu komputera też się zawiesza. Niezależnie od tego czy zrobie to od razu po włączeniu komputera czy po 10 min od jego uruchomienia. Po jakimś czasie odmuli i działa wszystko w porządku, bez zarzutu. Problem jest ze startem. Jak miałem winampa to podczas słuchania muzyki tez się zacinał i cały czas leciał jeden fragment piosenki:). Odinstalowałem go, bo myslałem ze on zmula. Niestety przy każdym starcie systemu jest identyczna sytuacja. Poza tym dziwne jest też to, że gdy się komputer uruchomi (pojawi sie pulpit i ikonki) to dopiero po jakimś czasie słychać dźwięk włączania Windowa. Pojawia się po jakiś 30 sekundach od uruchomienia.

Czasem podczas korzystania z kompa też nagle po pokazaniu się komunikatu na niebieskim tle się wyłącza i uruchamia ponownie.

Poradzcie coś, wklejam logi z otl.

http://wklej.org/id/544631/

http://wklej.org/id/544632/

Pozdrawiam

Ja miałem ten problem, (podobny)

Gdy maksymalnie obciążałem komputer na wszelkie sposoby, on mi się wyłączał,

Zrobiłem defragmętacje plików i usunąłem kilka aplikacji podręcznych.

Sprawdź jeszcze kabel od zasilacza.

Przeleć combofixem.

Tervaskanto , combofix to “ciężka altylerja” do tego to broń obusieczna - raczej odradzam

  • może zacznijmy od podstaw

czyszczenie dysku

defragmentacja

czyszczenie rejestru

“odchudzenie” autostartu

mateusz_ , start > uruchom >msconfig > uruchamianie - wyłącz wszystko co zbędne / masz tego troche > zastosuj > restart

odpisz czy jest jakaś różnica

czyszczenie dysku

defragmentacja

czyszczenie rejestru

“odchudzenie” autostartu

mateusz_, start > uruchom >msconfig > uruchamianie - wyłącz wszystko co zbędne / masz tego troche > zastosuj > restart

odpisz czy jest jakaś różnica

To wszystko zostało już zrobione. Żadnej różnicy. Przeskanowałem Gmerem, nic nie wykazał. Dziwna sytuacja. To, że jest opóźniony start najbardziej obrazuje to, że dźwięk windowsa słychać dopiero po jakiś 30-40 sek od uruchomienia.

To dziwne sprawdź w menadżerze zadań windows > procesy , jaki proces zjada najwięcej CPU i na ile % masz obciążonego procka

Bardzo dziwne. Użycie procesora skacze, 74%, 57%, 29%, 40%, 32%. Najwięcej bierze firefox - 134 K, plugin-cointainer.exe - 30K ,svchost - 25K.

to co podałeś to zużycie ramu

jeśli masz dużo ramu to dobrze że bierze tyle szybciej działa firefox (masz 2 gb ramu 500MB zajęte RAMU w logu jest)

plugin-cointainer.exe to są dodatki, wtyczki do firefoxa jak się zawiesi wtyczka to przeglądarka dalej działa

ładowanie paska hmmm

możesz mieć virusa albo masz psujący się dysk i ma problemy z odczytaniem

uruchom tryb awaryjny(F8 podczas uruchamiania) wejdź w administratora i powiedz jak długo się uruchamia aplikacja od razu po kliknięciu

instalowałeś coś ostatnio ? zanim to się działo

Jak już zakładasz drugi temat - zresztą słusznie (Pierwszy jest tutaj bardzo-dlugie-wlaczanie-komputera-t449866.html) to przynajmniej podaj link do tego pierwszego aby każdy wiedział co zostało już zrobione.

Ok, słuszna uwaga.