Bardzoooo wolne kopiowanie z dysku na dysk, z pendrive na dysk

Witam wczoraj odratowalem mój PC, jak już pisałem straciłem trochę GB na dysku i czy to może być wina padającego dysku? A więc, wcześniej na tym samym kompie przed awaria pliki ok. 3 GB zgrywaly się 15-20 a teraz… 120Godzin! !!

Optymalizacja wydajności HDD

Przykładowo, na win 7, to antywirusy bardzo spowalniają kopiowanie. Wyłączanie ochrony w czasie kopiowania z pendrive, to bywa nierozsądne. Jest gama programów do szybkiego kopiowania. Może najbardziej sprawiłby się ( XP, Win7) FastCopy? Jest takich programów od TeraCopy do groma.

Na przed awaria miałem Kaspersky Internet Security i było wszystko ok teraz nie ma żadnego antywirusa i jest o wieleee gorzej.

Czasami pozostałości po antywirusie są gorsze, niż się zdaje… Poszukałeś ukryte, chronione i rozszerzenia (co ustawia się w opcjach folderów) i pousuwałeś z systemu wszystko kasperski? Czy wyszukałeś w rejestrze wszystkie wpisy związane z kasperski? Dobry do tego regseeker. Czy sprawdziłeś wszystkie błędy systemowe i aplikacji w podglądzie zdarzeń? Masz jakieś tweaki?

Sprawdź w menedzerze urządzeń czy nie przestawiły Ci się szyny danych z iDE na PIO.

Bogdan_G, raczej żadnych pozostałości po Kasperskym nie ma, ponieważ system był od nowa instalowany a co za tym idzie rejestr itd się wykasowało.

Zrób test szybkości odczytu HD Tach (szybki) zobacz oprócz prędkości odczytu również obciążenie CPU, jeśli jest wysokie być może wskoczył ci tryb PIO zamiast UDMA taka jak napisał wyżej JoteS.

Gdzie znajdę ten menadżer urządzen.

Win XP

Naucz się czytać i później przeczytaj:

http://www.fixitpc.pl/topic/46-optymalizacja-i-odchudzanie-windows-xp/page-2#entry180

Wszystko mam ustawione według tego poradnika, a i tak zgrywa się bardzo wolno

Proszę użyć MHDD celem dokładnego przeskanowania powierzchni nośnika ponieważ niski transfer mogą powodować wolne  bloki lub bad sectory w przestrzeni adresowej

Jeżeli rzeczywiście są ‘bad sectory’ na dysku, to nie tylko przegrywanie plików z/na pendrive będzie szwankowało, tylko system będzie mulił. Może uszkodzony jest pendrive?

Na 100% nie, na laptopie pendrive działa bardzo dobrze :wink:

Co do dysku to już wszystko wróciło do normy, nadal jest problem z pendrive, wcześniej czytało porty USB jako 2.0 teraz czyta jako 1.1 wiec myślę że to może być sprawca całego zamieszania. A za nadto dodam że wcześniej bez problemu czytało moją sony Xperia L teraz chce instalować dziwne sterowniki i czyta telefon jako…napęd CD/DVD.

Czyli mam przez to rozumieć, ze płyta główna juz kończy swój żywot?

 

Porty USB są w wersji 2.0, co najwyżej podłączone urządzenie może być starszej wersji… chyba że masz na płycie dwa kontrolery USB, w dwóch różnych wersjach, przełącz pendrive’a na inne wejście USB.

 

 

Prawdopodobnie zostawiłeś płytkę ze sterownikami do swojej Xperii w napędzie…

W tym że ja żadnych sterowników nie miałem, on same się instalują po podłączeniu telefonu.