Barracuda 7200.10 - sterowniki?

Witam !!

Mam problem z tym dyskiem, ponieważ vista ani xp nie mogą zainstalować sterownika oprogramowania !!

A jak go podłączasz do kompa ?

Podłączam do przez ‘‘kieszeń’’ do dysków ata !

A podaj dokładnie typ dysku, bo on wygląda na Sata, a nie ATA.

Dysk to barracuda 7200 i zapewniam że jest to dysk ata !!

Dodane 27.07.2009 (Pn) 18:19

DSC02776.JPG

Dodane 27.07.2009 (Pn) 18:26

Dysk wygląda tak :

http://odsiebie.com/pokaz/4449558—b998.html

a zdjęcie złącza możesz zrobić?

Widzisz że na dysku masz zworki MASTER i SLAVE. Dyski SATA nie posiadają informacji zworkowej.

Poza tym dyski z serii 10 są w wersji ATA.

Sprawdź poprawność wykrycia dysku w biosie z odpowiednią konfiguracją zworek w tym dysku oraz innych urządzeniach w komputerze które korzystają z tego typu podłączenia.

nie przyjrzałem się, patrzyłem tylko na oznaczenia na naklejce u góry

Są i wersje ATA i Sata.

No to panowie jakieś rozwiązania ??

Po kolei:

  1. W tym dysku jak jest ustawiona zworka? Master, Slave czy cable select?

  2. Czy na tej taśmie do gniazda na płycie głównej jest też podłączone jakieś inne urządzenie IDE/ATA?

  3. Czy taśma jest ok? Jeśli możesz wymień na inną.

  4. Czy w Biosie dysk jest widoczny?

  5. Czy sprawdzałeś napięcie zasilania dysku? Przy dłuższych przewodach zasilających i dodatkowych złączach mogą wystąpić spadki napięcia, które powodują błędy pracy dysku.

  1. Master

2… ale ja chcem aby ten dysk był zewnetrzny ?? !!

  1. nie wiem jak to sprawdzić !

4.Zasilanie jest OK

  1. No ale przecież podłączasz go do złącza, które znajduje się wewnątrz komputera, na płycie głownej. Chyba, że ta kieszeń ma wyjście np. USB ale nic o tym nie pisałeś. Do tego kiepska i długa taśma ATA często sprawia problemy. Przy takim typie dysku powinna być to taśma 80 żył a nie 40.

  2. Czy taśma nie ma uszkodzeń, nie jest zniszczona, połamana, dobrze dociśnięta. Najlepiej sprawdzić wymieniając ją na nową.

W jaki sposób sprawdzałeś napięcie zasilania? Miernikiem? Te napięcia trzeba sprawdzić miernikiem przy samym dysku a nie programem do pokazywania napięć bo w tym przypadku nie pokaże prawdy (i nie tylko w tym)

Co do Biosu - musisz wejść w bios w czasie startu komputera i zobaczyć czy ten dysk jest w nim widoczny - tylko w nim nie namieszaj bo uwalisz kompa całkowicie :wink:

  1. Sorry że nie napisałem ale rzeczywiście ma wyjście USB

  2. Taśma jest nowa

OK, napięcie jest git

W systemie jak go podłączam to wyskakuje ''trwa instalowanie sterownika oprogramowania ‘’ i tak prze ok. 6 min. a puxniej że znalazł i jest gotowy do użycia !!

Jak dysk ATA może mieć wyjscie USB??

Chyba że kieszeń ma wyjście USB wtedy należy zainstalować sterowniki od kieszeni dysku.

Tak to jest ok, tylko że na tym dysku mam cały system windows xp i moje dane !

Sterownik systemowy z Windowsa nie musi byś odpowiedni do adaptera IDE/ATA, który znajduje się w kieszeni tego dysku. Poszukaj sterownika USB na stronie www producenta kieszeni.

Skąd wiesz, że napięcie jest OK? Mierzyłeś? W jaki sposób i czy przy samym dysku?

to nie jest kłamstwo, system instaluje sterownik ze swojej bazy a po wszystkim wychodzi błąd bo ten sterownik nie jest odpowiedni a system nie ma dostępu do innego.

dysk jest marki samsung, a kieszen REVOLTEC a sterów brak. A jak takie napięci się mierzy ??

Nie szukasz sterowników do dysku (bo takich nie ma) tylko do tego kontrolera/adaptera IDE/USB, który jest zamontowany w kieszeni bo komputer nie umie się dogadać z kontrolerem USB a nie z dyskiem.

Napięcia mierzy się np. takim prostym przyrządem:

http://allegro.pl/item696110466_unit_mi … szawa.html

A czy mógłbyś mi zanaleść, poszukać sterownikóe do obudowy REVOLTEC !!