Barton 2500+ czy Athlon 64?

Witam.

Obecnie posiadam kompa:

fabrycznie dane procka:

Amd Athlon Xp 2400+ (2000Mhz) Thoroughbred-B

po o/c

Amd Athlon Xp 270+ (2200Mhz)

fabrycznie dane grafiki:

Radeon 9600 Pro EXCALIBUR (GPU 400 Mhz MEM 600Mhz)

po o/c

Radeon 9600Pro ( GPU 470 MEM 702) ( bez radiatorów)

fabryczne dane RAM:

2x Elixir 512 DDR ( cl 3 400Mhz)

po o/c

2x Elixir 512 DDR ( cl 2 400 Mhz) ( moja płyta obsługuje je jako 360 Mhz)

fabryczne dane płyty głównej:

niestety jest to ECS K7VTA3

tyle co zrobiłem z o/c to wentylator na radiatorze ( mostek północny)

Teraz mam problem.

Doszedłem do stanu w którym komp się restartuje ( FSB rzeczywiste 147). Podniosłem napięcie ( moja płyta pokazyje napięcie w %. podniosłem je o 2,3 %) ale dalej nie da się przekryczyć wyższego FSB.

Podniosłem napięcie na RAM o 6,4 % ale dalej to samo… restet)

Co może być tego przyczyną ?? Procek ?? ramy ?? płyta główna ?? Jeśli płyta to czy da coś jak kupie Abita nf 7 (Socket A)???

Odrazu powiem że chce osiągnąć taktowanie procka 2500Mhz. Dobry to tego jest Barton Mobile który jest zasilany przez 1,45 V. Niestety jest drogi i zastanawiam się czy nie poczekać jeszcze pół roku ( będe mógł odpisać VAT) i przesiąść się na Athlona 64.

PS. Czy Bartona z napięciem 1,65 V da się wykręcić na 3200+ ??

Tylko zastanawia mnie jak się kręcą Athlony 64. Czy osiągne z nich 2500Mhz ??

Czy jeżeli kupie teraz bartona czy on mi wystarczy parametrami co najmniej na 2 lata ( żeby przez 2 lata gry nie cięły na FULL DETALACH)??

czy będe musiał kupować Athlona 64 bo jest poprostu wydajniejszy ??

Podsumowując :

Co jest wydaajniejsze na dzień dzisiejszy?? Abit z Bartonem 2500+ czy Athlon 64?? ( przed o/c i po o/c)

Proszę o udział w ankiecie, czyli co ma zrobić :p. bardzo mi pomożecie w dokonaniu decyzji.Dobry byłby również jakiś komentarz :smiley: Proszę również o cytowanie moich pytań i odpowiedzi. Będzie mi łatwiej się zorientować w tym zamieszaniu

Ta kupienie Abita napewno by pomogło w OC ale nie ma sensu się w to pchać. Czekaj aż kupisz sobie AMD 64 :slight_smile: Jest on raczej wydajniejszy i świetnie się kręci :slight_smile:

Dzięki za 1 komentarz do tematu. :lol:

Też jestem za A64 ale… możesz mi powiedzieć do ilu można wyciągnąć takiego Athlona 64 ? ( chodzi o taktowanie). Wydaje mi się że jak się wpakuje w Socket A to po jakimś roku czasu będe tego żałować ( chyba że się myle)

Tylko o ile ?? :stuck_out_tongue:

PS. CO się lepiej kręci Bartony czy Pole Thoroughbred-B ??

Pozdro

Powiem tak większość Sempronów na 754 idzie +50% czyli FSB ~300 :slight_smile: A ten twój ma FSB 133 chyba więc trudno mi powiedzieć :slight_smile: Wiem, że większość z FSB 166 idzie na 200 :slight_smile: A ten Abit to świetna konstrukcja imo ale nie ma się po co pchać :slight_smile:

o niebo lepiej kręcą się 1700+ procki

a spróbuj z jakimś innym zasilaczem, bo jeżeli nawet większe napięcie nic nie daje, to może tu jest pies pogrzebany

Z tego co mi wiadomo to one idą na boxowym chłodzeniu i bez zmiany napięcia na 3200+ :smiley:

nikt tego nie, możesz trafić na superowski model, a możesz na badziew :-x

Tak więc jak kolega zolciak mówi wstrzymaj się z kupnem bartona

ps.

hee było go nie robić :stuck_out_tongue:

Ok jak widze to jesteście za A64. nie chce tylko tego żeby mi jakaś gra cieła na nowej platformie Athlon 64 :p.

Tylko teraz pytanie. Jakie gniazdo dla grafiki? PCI-E czy AGp ?

Napewno płyty pod Athlony 64 będą coraz nowsze i trzebabędzie je na bierząco wymieniać. Mam nadzieje tylko że jak kupie dobrą, firmową płytke to nie będzie po roku czasu tańsza o 50 %. :mrgreen:

Na moim sprzęcie po oc w Need For SPeed Most Wanted na 1024 x 768 i średnich detalach mam ok 30 FPS ( nie spada poniżej 27). Czyli jak narazie nie jest źle.

Tak sobie jednak myśle że poczekam i kupie platforme 64 bitową, jeżeli ma być wydajniejsza od ledwo dyszącego Bartona podkręconego na 2500Mhz.

Temat w sumie nie na dziś. Sprzęt będe wymieniał za ok 3 miechy ale…

W jaki socket zainwestować?? 754 czy 939?? jaka jest między nimi róznica ??

Wydaje mi się że na 939 są lepsze procki, lepiej się kręcą i są wydajniejsze ale to wy mi musicie powiedzieć o co naprawdę chodzi.

Wiesz… nie chce kupić Bartona na Socket A, pocieszyć się chwile i wymieniać na platforma 64 bitową. Narazie się wstrzymuje.

Mój zasilacz ma takie parametry :

img05428ro.jpg

Pozdro

Jak iść z duchem czasu, to oczywiście PCI-E.

Sporo kart na PCI-E jest tańszych od swoich odpowiedników na AGP.

Niewykluczone, niewykluczone 8)

Większy wybór procesorów i płyt jest pod Socket 939.

Wszystkie nowsze procesory AMD (dwurdzeniowe Athlon 64 X2 i Athlony FX) są produkowane na Socket 939.

A to oznacza, że albo Socket 754 nie ma takich możliwości technologicznych, żeby je pociągnąć, albo też AMD traktuje Socket 754 jako platformę uboczną.

Co jeszcze przemawia za Socket 939 ??

nVidia i VIA - najmocniejszy chipset nVidii dla socket 754 to nForce 4-4x, natomiast dla Socket 939 to nForce 4 Ultra SLI (notabene nie uświadczysz SLI na płytach z Socketem 754, co też świadczy o jego mniejszych możliwościach). Nowy chipset VIA - KT890 też jest narazie dostępny tylko dla Socket 939.

ważna jest grafa

uuu mam nadzieję, że szybko on będzie niczyj, wymień go w I kolejności, bo to jest największy szajs jaki możę być, jak możesz pożyczyć jakiś zasilacz lepszy :lol: i sprawdź, czy nie pójdzie Ci więcej ten proc

939 ma 2-kanałowy kontroler pamięci

o 50 % to nie, jakiś tam % będzie tańsza, więc się za bardzo nie martw

Wigrus a na jakie parametry powinno się patrzyć, aby wybrać dobry zaislacz. Wybaczcie pytam tak o wszystko bo kiedyś miałem celerona 400 i nawet nie wiem z jaką płytą a teraz właśnie mam taki sprzęt jak pisałem wyżej i zaczynam się tym interesować :stuck_out_tongue: .

Jeśli możesz mi objaśnić co znaczą poszczególne kolumny z tymi napięciami.

Pozdro

PS. A mówisz że mój zasilacz to szajs z powodu firmy czy parametrów ??

a jaki zasilacz byś proponował zamiast tego Megabajta i dlaczego?? Pytam ponieważ sam mam taki… A może to: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=81466400 Co o tym sądzicie??

Z powodu firmy a z powodu wykonania kiepsko trzyma napiecie. Podczas wyboru zasilatora :slight_smile: powinnopatrzeć sie na moc (pod A64 to juz 400W to minimum bo te wszytskie urzadzenia tez biora) no i na firme np. TAGAN.

Ja również jestem za A64 na gniezdzie s939. Ciekaw jestem tylko kiedy bedzies zwymieniac procka. kiedy wchodzi platforma AM2?? Jeśli bedzie ona w przystepnej cenie i bedzie kusiła osiągami to może warto było by sie zastanowić nad nia…

Złączono Posta : 17.01.2006 (Wto) 21:53

foraq FORTOn jest lepszym z tych słabszych. Jeśli nei stać Cie na nic lepszego wez go.

co wpływa na parametry :mrgreen:

:x noga jestem z tymi amperami,herzami,voltami. Jest pewna grupa zasilaczy z górnej półki, jest też grupa z dolnej

mmm miodek z orzeszkami, bardzo dobry zasilacz(jak na swoją cenę :!: )

OK, a cy to cos ma PFC?? Bo nic tam nie pisze… A patrząc na obciążenie jakie wytrzymuje (przy 12V - 19,5A) wydaje mi się ze jest lepszy niż niektóre droższe… A jaki byś polecał?? Chodzi mi o konkretną markę i model:)

powinno mieć,głowy nie dam uciąć :slight_smile:

a może ten?? http://www.allegro.pl/show_item.php?item=81943039

Czy tamten Fortron jest lepszy??

ja bym jednak zdecydowal sie na A64 :slight_smile:

a co do zasilacza to polecam, jesli niechcesz miec problemow z zasilaniem, a z czasem pobawic sie w o/c i niemeic neispodzianek zwiazanych ze skokami napiecia :wink:

450W.jpg

450W2.jpg

sorki za jakosc, robione przedchwilka :slight_smile:

Witam.

Ponieważ jestem zielony z zasilaczy musicie mnie podszkolić :mrgreen: :stuck_out_tongue:

Co to jest wspomniany PFC??

Co to za oznaczenia w zasilaczu : AC-I/P, DC-O/P,Ac-O/P.

Byłbym wdzięczny jakbyście mi wytłumaczyli np w wierszu z Ac-I/P co to znaczy to 115/230V 8/4A 60/50 Hz

I tak samo z DC-O/P, Ac- O/P.

A jak Wam się nie chce to zapodajcie jakiś artykuł o zasilaczach

Pozdro i dzięki

939vs754 :slight_smile:

Kiedyś zawsze myślałem, że lepsze 939 ale 754 jest bardzo ekonomiczne. Tanie, dobrze kręcące się Semrony 90nm zmieniły całą cytuację. Po za tym za 2miechy wychodzi nowe gniazdo z obsługą DDR2 więc ani to ani to nie jest przyszłościowe :slight_smile: Rozwój 939 zakończył się na Athlonie FX60 już chyba nic mocniejszego się nie włoży :slight_smile:

Może nie szukam tak kompa przyszłościowego ale będącego lepszym od Bartka po oc 2500 Mhz. Szkoda mi kasy na używanego Bartka ( na dodatek na Socket A), gdy za tą kase mogę mieć Athlona 64 na Socket 754 :mrgreen:

Picasso-89 w takim razie bierz atka. Ja bym poczekał i zoabczył jak bedize wygldać sytuacja po wprowadzniu AM2.