Barton 3000+ 166x13=833mhz

Jak w temacie. Barton 3000+ 166x13=833mhz Taki wynik dostaje w biosie płyty ASUS A7N8X-E DELUXE. Nie wiem co sie stało. Od nowości chodził na kiepskim zasilaczu gigabajta 350wat. Jakis czas temu mialem prolemy z odpaleniem komputera, z winy 3 dyskow zamontowanych w komputerze (doszly od nowosci dwa) i wyraznie wszystko wskazywalo na zasilacz, gdyz jeden z dyskow ledwo startowal badz zawieszal sie po starcie. Teraz nowy zasilacz coolmaster 450wat i probowalem ustawic na farbyczne ustawienia 166x13a tu… albo sie nie chce wlaczyc albo 833mhz. Przy mnozniku 200x10.5 na jakim spory czas pracował wszystko gra. Chodzi jako 3000+, jednak restart do fabrycznych ustawien daje 833hz lub safemode w biosie i 1300mhz. Czym to jest spowodowane, ze nie moge ustawic 166x13 i miec 3000+ ? Dodam jeszcze, ze zasilacz jest na przejsciowce z 24pin na 20 do plyty, ram 1giga kingstona 2x256 twinmos. Nie mam pomysłu dlaczego tak sie dzieje. Jakies rady?

Czy próbowałeś zresetować bios przez wyjęcie baterii lub zworką ? Jeżeli masz jeszcze stary zasilacz to sprawdź jak to na nim to w tej chwili wyląda (na wszelki wypadek nie podpinaj pod zasilanie dysków, napędów itd.)

Uff… Nie wiem dlaczego, ale… Odpowiedz jest taka…

BIos zresetowalem drugi raz zworka znowu. Uruchomil sie w safe mode czyli 100x13 =1300. Pozwolilem mu sie wlaczyc do xp. Tam uruchomilem ponownie, wszedlem w bios ustawienia nadal standardowe, nic nie zmienialem tylko zapisalem ustawienia wychodzac i wrocilo do 3000+ przy 166x13. Zauwazylem, ze gdy sie robi jakies zmiany w biosie w nastepnym ekranie przed ladowaniem systemu jest cos a’la updated successful… Widac dopiero po tym momencie zapisywane sa zmiany, bo wczesniej nic nie da rady ustawic. A wiec załamka ze procek coś się rozkalibrował:-) była fałszywym alarmem… No ale kto by pomyslal. Moglem ustawic na kilka innych sposobów ale powrót do fabrycznych ustawien byl mozliwy dopiero po tym zabiegu…

Dziękuje za rade mimo wszystko.