Bas

(K Ryba) #1

Siema. Mam slabe glosniki. Sa to dwa 100W. Chodzi mi głównie o bas. Jest jakis porgramik który może zwiększyc ich moc? Prosze o porgramik jakiś.

(Tommekx) #2

Ja tam nie słyszałem, ale moze inne sterowniki pomoga(jakies nieoficjalne, ulepszone)

(Szymszejdi) #3

Nie ma czegoś takiego, chcesz zwiększyć moc głośników to kup sobie nowe, mocniejsze. Podnieść bas możesz tylko za pomocą winampa jeżeli w sterownikach do Twojej karty muzycznej nie ma opcji regulacji barwy dźwięku.

(Djmac) #4

proponuje wtyczke wow thing chyba do winampa... kilka decybeli bedziesz mial glosniej :stuck_out_tongue: :mrgreen:

(Asterisk) #5

Stosują Equalizer Winampa możesz podbić basy, przez co uzyskasz

lepszą ich wyrazistość, ale ogólna moc pozostania ta sama.

Z drugiej zaś strony, jeżeli podbijesz je poza lub na granicy

przenoszenia pasma przez głośniki, możesz uzyskać charkot

zamiast czystego dźwięku.

Spróbuj poeksperymentować :slight_smile:

(Halogen0) #6

2x 100W to moim zdaniem bardzo dużo ja mam 1x150w w domu suba 32cm średnicy i się pożygać można ;/ mocy nie podniesiesz. Ale widząc po twoim temacie nie orientujesz sie zbyt bardzo. bo moimzdaniem ważniejsza jest efektywność głosników + wzmacniacz. jeżeli to 2x100w naprawde to średnice mają nie mniejszą niż 20cm. Jaki masz do tego wzmacniacz?? i jaką maja inpedancje te głośniki ja bym jakiegoś dta 7294 złożył na 2x24V zasilaniu w stereo i już by był hardkor.