[batch] pobranie w pętli danych pliku

(Mietek Leja) #1

Witam

Chcę w pętli for pobrać dane: nazwa pliku, data utworzenia (jak się da to [Data ostatniego dostępu][Data ostatniego zapisu]) ,rozmiar pliku do zmiennych które po połączeniu separatorem tekstu zapisze do pliku. Na razie nie mogę na razie zrozumieć pętli w batch.

Zapis jest inny niż np. w php, excel-vba, jest w 1 linii i niema: klamra, środek pętli gdzie wiem jakie mam zmienne , klamra.

Może kiedyś zrozumie.

Dla DIR bez "/B" dostaje z nagłówkami podsumowanie itp. i zapisuje się wszystko, bez wpływu w jakiej postaci a ja chce linia= ścieżka|plik|data|rozmiar

Za porady jak to zrobić dziękuje.

([alex]) #2
for %i in (*.xls) do echo %~dpi # %~nxi # %~ti # %~zi

(Mietek Leja) #3

Dzięki to jest to.

Funkcja Dir (syst xpprof) z [/T:[pole czasowe] ] wyświetla daty zależne od [pole czasowe: a,c,w]

Już wiem ze pętla for ma rozwinięcia %~ti ale niema tam bezpośredniego odwołania aby to osiągnąć. 3 x wywołując funkcje DIR z innymi polami czasowymi dostane 3 pliki gdzie będą te różne daty, tylko ze te pliki maja nieciekawą formę do szybkiej obróbki żeby pobrać z nich szukane pola

Czy da się zrobić tak aby mieć je wszystkie, czyli 3x %~ti z innymi polami czasowymi 'obrazowo' # %~ti =[/T] # %~ti =[/T] # %~ti =[/T]

Pozdrawiam

Mietek