Batch przechowywanie zmiennych

Dobry,
mam pewien problem, albowiem chcę napisać kod w batchu, który będzie mógł zapisywać i odczytywać wiele zmiennych z jednego pliku, wiem jak to zrobić żeby czytało z pierwszej linijki pliku, ale to nie zawsze wystarcza :slight_smile:
Natknąłem się już na to - https://stackoverflow.com/questions/206114/batch-files-how-to-read-a-file, jednak nie za bardzo ogarniam o co tam chodzi i o czym piszą. Jeżeli jest jakiś prostszy sposób/ktoś mógłby mi wyjaśnić o co chodzi na stackoverflow, to bardzo o to bym prosił.

Kombinowałem już z findstr, ale nie moge uzyskać wymaganych efektów, razem w lokalizacji skryptu jest “plik.txt” o zawartości:
dwa=20
trzy=30

@echo off
findstr dwa plik.txt > temp2
findstr trzy plik.txt > temp3
set /p zmienna=<"temp2"
echo %zmienna%
pause

tutaj kminiłem żeby brać poszczególne zmienne i trzymać je w tymczasowych plikach, ale potem zdałem sobie sprawę że za dużo z tym paprania się żeby potem po programie czyścić itd. I tak w zmiennej %zmienna% jest przechowywany tekst “dwa=20”, a mnie nie na tym zależy :slight_smile: zależy mi na tym, aby zmienna przechowywała liczbę, na której można przeprowadzać obliczenia.