Bateria 6230i

Proszę o informację na temat nie oryginalnych baterii do 6230i. Teraz mam oryginalną BL-5C i trzyma max 2 dni (duuuużo dzwonie). Chciałbym wsadzić coś o większej pojemności, więc piszcie co najbardziej będzie się nadawało. Widziałem też, że niektóre baterie do tego tel mają napięcie 3,7V a inne 3,6V więc nie wiem jaki ma być. Aha. Podobno jeszcze, że z nie oryginalną baterią nie da się zamknąć obudowy. Prawda to? I jeszcze jedno… Jest taka możliwość, że po włożeniu większej nie oryginalnej baterii można uszkodzić tel?

Jeśli możecie dorzucajcie jakieś linki.

Z góry dzięki za informacje.

Pozdro

Z tymi nieorginalnymi bateriami jest różnie , kiedyś było głośno że nokie wybuchają , najpierw producent powiedział że wybuchają ale na nieorginalnych bateriach , a później zmienił zdanie i przyznał że to jednak jego baterie wyprodukowane w chinach , niby w instrukcji pisze aby nie używać nieorginalnych baterii ale w moich starych nokiach już pare latek są nieorginały i jakoś działają sprawnie , podobno baterie polimerowe są bardziej wytrzymałe niby miały działać raz dłużej niż te modele “niepolimerowe” ale to podobno bajka , nie są drogie wiec aby sie przekonać czy są tak dobre jak opisują można kupić w koncu różnica w pojemności ogromna orginał=900mah a polimer 3000mah

http://www.allegro.pl/item159108484_bateria_nokia_2300_2600_6100_6230_6230i_3000_mah.html

Lepiej kup oryginal i ją dobrze sformatuj. Zresztą w tym modelu to normalne, że bateria krótko trzyma. Co za problem podłączyc telefon co drugi dzień na noc do ładowarki?