Bateria Biosu


(Pzontek) #1

Krótkie pytanie ttakie dla upewnienia czy wyciągnięcie baterii biosu na ok 15min powoduje tzw restart ustawień czy może przyczynić się do tego że już nie uruchomię płyty ?

Bo dziwną przypadłość mam Nie radziłem sobie z płytą główną dokładnie z botowaniem dysku i postanowiłem wyjąc baterię na ok 15min i teraz po włożeniu tej baterii i uruchomieniu kompa ekran monitora czarny diody na płycie głownej swiecą na czerwono i ogólnie komp nie daje znaków życia.

Komp to taki staruszek Celeron 1Ghz własnie szukam w google co to za model płyty posiadam, prosze o odp jak najszybsza bo nie wiem czy sobie nie zepsułem sprzętu.


(Pixxel Man) #2

Nie, bateria tylko resetuje ustawienia. A że nie uruchomisz płyty może ją uszkodziłeś bardzo latwo o to.


(Blazej2) #3

Stwierdzam, że płytę główną sobie uszkodziłeś.


(Pzontek) #4

nie uszkodzona nie jest komp działał całkowicie normalnie do momentu aż kuzyn nie przeprowadził dziwnego formata.

Sprawa wygląda tak:

dysk był czysty w NTFS partycja założona dysk mógł yć tylko i wyłącznie na zworkach na CS i na IDE0 tez w master. jesli przestawiłem zworke/zmieniłem tasme to nie odpalał sie monitor.

po tym śmiesznym formacie nie byłem w stanie odpalić płyty Windowsa (bot z DVD) poprostu się nie dało wyświetlany był komunikat iż nie ma z czego sie bootować. Kombinowałem na wszystkie sposoby aż zdecydowałem się na wyjęcie bateryjki z płyty głownej i teraz już w żadnej pozycji komp nie chce odpalić świecą się wszystkie diody na czerwono. Czy ktoś ma jakiś pomysł co to mogło się stać bo ja długo pracuje z kompami i nigdy czegos takiego nie miałem…


(Mlajtner) #5

baterię na 30 minut ispróbować uruchomić kompa bez baterii

-może pomoże


(Zbych ) #6

jak stara płyta gł to obok bateri powinna być zworka też do resetowania biosu i nie trzeba wyciągać bateri , czy ja wyciągniesz czy nie ale przed zresetowaniem kompa odłaczyć (kabel) całkowicie od zasilania , może spróbuj bez dysku odpalić czy wogóle załączy monitor , możliwe że dysk padł.


(enjoypoznan) #7

Warto tak spróbowac

Złączono Posta : 23.02.2007 (Pią) 21:50

Ps: 15 min na reset to krótko trochę. Mi się resetował koło właśnie 30 minut.


(Pixxel Man) #8

Mówisz, że komputer nie chce się odpalić. Czyli nic się nie uruchamia? Wiartaczek może chodzi? Dysk się kręci?


(McDracullo) #9

Baterie włożyłeś odpowiednio (sprawdź, czy bieduny się zgadzają)

Uziemiłeś się przed dotknieciem Peceta? Jak nie, to mogły przejść ładunki elektryczne i uicestfiłeś wtedy jakieś podzespoły.